המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים נאות

מדד ת"א 35 עלה בכ – 2.46% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 2.72%. מדד הביומד בלט כשעלה יותר מ – 4%

מערכת ספונסר 15/07/2020 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 2.46% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 2.72%. מדד ת"א SME60 עלה כ – 2.08%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביומד בלט כשזינק כ – 4.06%. מדד הנפט והגז עלה 3%, ת"א טכנולוגיה ומדד הנדל"ן עלו כ - 2.80% כל אחד.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות בזק וארקו החזקות בירידה. מניות פועלים, לאומי, טבע, קבוצת עזריאלי, דיסקונט ואיי.סי.אל, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אפי נכסים שעלתה כ – 9.57%, ואחריה עלו מניות סאמיט, טבע, בזן, אנרג’יאן, קומפיוגן, ארד וויתניה.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית ארקו החזקות שירדה כ – 3.47%, ואחריה ירדו מניות ישראל קנדה וקרור.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.58 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות למרות שיא במספר הנדבקים בקורונה. גם באירופה מסכים אדומים.

TIWS בוחרת בגילת לפרויקט פס רחב ותמסורת סלולרית בארגנטינה. לדברי החברה, הפלטפורמה שלה SkyEdge II-c, נבחרה בזכות יכולתה לביצוע התאמות בהתאם לצרכיו העסקיים והטכנולוגיים של הפרויקט.

אורמד מדווחת על פגישה חיובית עם ה -FDA בנוגע לתוצאות ניסוי שלב 2 באינסולין אוראלי. המנכ"ל נדב קידרון: "אנחנו מאמינים שהאינסולין האוראלי שלנו יספק צורך בקרב חולי סוכרת, שאין לו מענה כיום".

ועדת הכספים אישרה לקריאה שנייה ושלישית תוספת תקציב של כ - 25 מיליארד ₪ להתמודדות עם משבר הקורונה. בהצעת החוק נקבע כי תוגדל תוספת התקציב שהממשלה תוכל להוציא בשנת 2020 מסכום של כ - 49.65 מיליארד ₪, לסכום כולל של כ - 74.7 מיליארד ₪.

משרד התקשורת: "לא לביטול המבני בקבוצת בזק והוט". הצוות הבין אגפי לנושא מצא כי ביטול ההפרדה המבנית כעת עלול להביא להגדלת כוחה של קבוצת בזק ולפגיעה במתחרותיה.

 לאומי פרטנרס על מליסרון: "התאוששות בטווח הארוך מאוד". מחיר היעד עולה ל - 158 שקלים למניה, מחיר המשקף אפסייד של 19% ביחס למחיר השוק של המניה.

ברבעון השני השקל התחזק מול הדולר בשיעור של 2.8%. בניגוד להיחלשות השקל מול המטבעות הזרים ברבעון הראשון על רקע משבר הקורונה, ברבעון השני השתנתה התמונה; מול האירו התחזק השקל ב - 0.5%.

 אינטרקיור מעריכה כי הכנסות קנדוק ברבעון השני זינקו ב - 300% לכ - 11 מיליון ₪. הכנסות הרבעון השני עולות על סך הכנסותיה של קנדוק בכל שנת 2019. הזינוק בהכנסות נובע מגידול בכושר הייצור, מימוש הסכם שיתוף הפעולה עם טילרי וביקוש גובר למוצרי החברה.

קפיצה של 180% נרשמה בחשבונות בבתי ההשקעות בחודש מרץ. הגל הראשון של התפרצות הקורונה הביא לשיא במספר השחקנים החדשים בבורסה. בשנת 2019 כולה נפתחו כ - 98 אלף חשבונות חדשים, לעומת כ - 77 אלף חשבונות במחצית הראשונה של 2020.

איילון ביטוח רוכשת 25% מסוכנות הביטוח אלון – אשכנזי. איילון תשלם סך של כ- 14.5 מיליון ש"ח ותקבל אופציה להגדיל את חלקה עד ל - 49% בעוד 3 שנים בסכום שיקבע על סמך ביצועי הסוכנות בשנים הקרובות.

מספר האקזיטים במחצית הראשונה של 2020 הוא הנמוך ביותר ב - 6 השנים האחרונות. שווי האקזיטים עמד על 5.82 מיליארד דולר בהשוואה ל-7.47 מיליארד דולר במחצית הראשונה של 2019; במהלך מחצית השנה הושלמו 3 הנפקות ראשונות של איילה פארמה, סייברון ופוליפיד

חדשה בבורסה: מילניום פוד-טק מונפקת היום. שותפות המו"פ הראשונה בבורסה מתכננת לגייס לפחות 25 מיליון ₪. החברה מנוהלת על יד חנן שניידר מחממת הפוד-טק בקרית שמונה והיו"ר גיא רוזן, סגן יו"ר תנובה.

באטמ השיקה שלוש בדיקות דיאגנוסטיות חדשות לאבחון מתקדם של קורונה. הקבוצה מצפה למכירות ראשוניות וייצור הבדיקות במתקנה של חברת הבת Adaltis באיטליה, בסוף הרבעון השלישי או בתחילת הרבעון הרביעי 2020.

 שיכון ובינוי גייסה 421.6 מיליון ₪ בשתי הנפקות אג”ח. החברה הרחיבה סדרה קיימת והנפיקה סדרת אג"ח חדשה, ומייעדת את תמורת ההנפקה בעיקר למחזור חוב ולפעילות השוטפת של החברה.

שגריר: היזם אדם נוימן משקיע 10 מיליון דולר ב -CAR2GO: חברת GoTo Global הפועלת באירופה ומפעילה בישראל את שירותי CAR2GO ואוטותל, גייסה 19 מיליון דולר בסבב B. אדם נוימן יחזיק 33% מהון המניות של החברה לאחר ההקצאה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה