Checklist מעבר דירה שיעשה לכם סדר

מעבר דירה הוא תהליך מייגע אך אם תנהלו אותו באופן מסודר, תוכלו לייעל את התהליך, לקצר את הזמנים ואפילו לחסוך כסף. הכירו את הרשימה שתעשה לכם סדר

תוכן מקודם 12/07/2020 10:41

א+א-

עומדים לפני מעבר דירה ולא בטוחים מהיכן להתחיל, אילו פעולות צריך לבצע וכיצד אפשר להבטיח מעבר חלק ונטול לחצים? אתם לא לבד. מדי חודש עוברים דירות אלפי ישראלים ואף על פי שהתהליך כל כך נפוץ, רבים עושים טעויות שנובעות מחוסר ידע או היערכות לקויה, וכשעוברים דירה, לכל טעות עשויות להיות השלכות על הכיס ועל המורכבות של המעבר ואפילו על המצב הנפשי שלכם.

 

החדשות הטובות הן שהיערכות פשוטה למדי, תסייע לכם לעבור דירה באופן שקול, תוך הפחתת הלחץ הנלווה באופן ניכר ולעתים קרובות אפילו תוך הוזלת המחירים.

 

מתי להתחיל להתכונן למעבר דירה?

יש הרבה משימות במעבר דירה שצריך לבצע אך הכלל הבסיסי הוא להיערך אל התהליך מבעוד מועד.

 

אחד הגורמים המרכזיים למעבר דירה לא מסודר הוא הלחץ שנלווה לתהליך, שהולך וגדל ככל שמשאירים משימות לרגע האחרון.

 

היתרון במעבר דירה הוא שאתם יודעים מתי אתם עוברים חודשים רבים לפני תאריך היעד אז מדוע לחכות לרגע האחרון כדי להתחיל בהכנות הרבות?

 

זכרו שמעבר דירה מורכב משלל משימות וכדי להספיק לבצע אותן בנחת ובאופן הנכון, חשוב להתחיל מוקדם.

 

יתירה מכך, כפי שנרחיב בהמשך, יש פעולות שהמתנה לרגע האחרון יכולה להוביל להתייקרות של מעבר הדירה כולו ואפילו לפגוע באיכות השירות שתקבלו מבעלי מקצוע שונים.

 

ההמלצה שלנו היא להתחיל בהכנות למעבר לפחות חודש ואפילו חודש וחצי לפני תאריך היעד אם כי חשוב לזכור שגם לגודל הדירה ומספר הנפשות שמתגוררות בה יש השפעה על מורכבות התהליך ולכן צריך לקחת זאת בחשבון.

 

עניין נוסף שצריך לזכור הוא שישראלים רבים נוהגים לעבור דירה דווקא בחודשי הקיץ מתוך הרצון להימנע מהוצאת הילדים מהמסגרת הלימודית. העלייה בביקוש לשירותי הובלה עולה בחודשים האלה פי 4 ויותר ולכן מומלץ לקחת מקדם הגנה נוסף בכל הקשור להתחלת ההכנות למעבר.

 

1. השוואת מובילים

אחד המרכיבים המרכזיים בעלויות של מעבר דירה הוא עלות המובילים. בנוסף, מובילים מומלצים יכולים לעשות הבדל גדול בין מעבר נינוח ונעים לבין אחד לחוץ ומרגיז.

 

מעצם החשיבות של התהליך, אנו בוחרים להתחיל את כל המעבר דווקא איתו. מעבר לכך, אם תתחילו לחפש מובילים כחודש ואפילו חודש וחצי לפני המעבר, ההיצע שיעמוד לרשותכם יהיה רחב והמחירים עשויים להיות זולים באופן משמעותי.

 

מומלץ להשוות הצעות מחיר של מספר מובילים מפני שבאופן הזה תוכלו לפעמים להוזיל את המחיר במאות שקלים ויותר.

 

אחת הדרכים לעשות את זה היא להשוות מובילים באתר ASK5 שמאפשר לקבל הצעות מחיר בחינם מחברות ומובילים באזור המגורים שלכם שפנויים בתאריך המעבר. באופן הזה תוכלו למצוא מובילים מומלצים במחיר זול בתוך כמה רגעים.

 

2. עושים סדר - מיון החפצים

מעבר דירה הוא זמן טוב לנבור בתכולה שצברתם במרוצת השנים ולעשות סדר בדברים.

כך תוכלו להיפטר מחפצים שאין בהם צורך, לפנות מקום ולסדר את הדירה החדשה ואפילו לצמצם עלויות בהובלה.

 

בנוסף, מיון תכולת הדירה יכולה לסייע לכם באיתור חפצים שאפשר לתרום או אפילו למכור כפריטי יד 2 ולהרוויח עליהם כסף.

 

לאחר שהבנתם מה צריך לארוז ולהעביר, אפשר לבצע הערכה של מספר הקרטונים וסוגי חומרי האריזה שתצטרכו כדי לארוז את הדירה בשלב הבא.

 

3. הזמנת קרטונים למעבר דירה

קרטונים וחומרי אריזה מתאימים הכרחיים לאריזה מוצלחת של תכולת הדירה. שימוש בחומרים מתאימים, תייעל את האריזה ותסייע לכם לארוז באופן נכון שיבטיח את שלמות הציוד בזמן ההובלה.

 

יש כמה דרכים להשיג קרטונים לאריזת דירה

  1. איסוף במרכזי קניות וסופרים.
  2. הזמנה או קבלה מהמובילים.
  3. הזמנה באינטרנט מחברות שמשווקות קרטונים לאריזות.

 

אם מדובר באריזת דירת 3 חדרים ומעלה, איננו ממליצים לחפש קרטונים מפני שזה יכול לקחת הרבה זמן ובסיום גם לא יהיו לכם מספיק מתאימים ואתם עלולים להסתפק במגוון מצומצם שאינו מתאים לאריזה בטוחה.

 

בכל הקשור לשתי הדרכים האחרות, מומלץ ורצוי לפנות למובילים כבר בהצעת המחיר כדי לקבל קרטונים בחינם או לפחות במחיר מוזל. את ההשלמות של שאר חומרי האריזה וארגזים במידות מיוחדות, כדאי להזמין באינטרנט בחנויות המתמחות והזולות.

 

4. אריזת הדירה למעבר

אריזת הדירה למעבר הוא השלב הממושך בכל התהליך ולכן אנו ממליצים לנהל אותו באופן מתמשך ולא לנסות לסיים אותו בתוך יום או יומיים.

 

אריזת הדירה באופן מסודר כמה שבועות לפני המעבר, תסייע לכם לפזר את הזמן הדרוש וכך לא להיתקע עם אינספור חפצים שצריך למיין ולארוז.

 

את מי שמודאג מהאפשרות לחיות בדירה עמוסת קרטונים, נרגיע ונסביר שאם אורזים נכון, אפשר להפחית את אי הנוחות שנלווית לתהליך.

 

כדי לעשות את זה, חשוב להקפיד על כמה כללים.

  1. ראשית, צריך לארוז את החפצים לפי דרגת חשיבות ושימוש כך שבתחילה אורזים חפצים ובגדים שלא תצטרכו לפחות על לכניסה לדירה החדשה וככל שמתקרבים למועד המעבר, אורזים חפצים חיוניים יותר.
  2. שנית, מומלץ להפריד בין התכולה של כל החדרים ובמילים אחרות, אל תערבבו את תכולת המטבח עם חדר הילדים. חלוקת האריזה לפי חדרים תסייע בהמשך בסידור הבית החדש ותקצר את הזמן הדרוש לכך.
  3. סמנו את כל הארגזים ורשמו באופן מסודר לאיזה חדר כל אחד שייך ומה הוא מכיל. בזמן ההובלה תבקשו מהמובילים להניח כל ארגז בחדר המיועד וכך יהיה לכם קל יותר לסדר את הדירה.
  4. הכינו ארגז או תיק אישי עם חפצים חיוניים לימים הראשונים מיד לאחר המעבר.

אתם עשויים להיות מופתעים כמה הפעולה הפשוטה הזאת יכולה לסייע בדיוק כשלא מוצאים דבר.

 

5. התקשרות עם ספקים

מומלץ לעדכן את נותני השירותים במעבר שלכם כבר חודש לפני תאריך היעד.

בין הספקים שצריך לעדכן אפשר למנות את חברות הכבלים והלווין, את חברות הגז, התקשורת והחשמל.

 

בנקודה זאת חשוב להדגיש שתוכלו לנצל את ההזדמנות על מנת לשפר את התנאים שלכם שהרי מתי בפעם האחרונה בדקתם כמה אתם משלמים עבור האינטרנט או הVOD-? המעבר הוא זמן נפלא לעשות סדר ולהוזיל את העלויות.

 

ניקיונות והכנות בדירה החדשה

מספר ימים לפני הכניסה אל הדירה החדשה מומלץ להתחיל ולנקות את הדירה כדי להכין אותה לכניסה שלכם.

 

כמו כן בדקו אם צריך להזמין צבעי, מדביר או כל בעל מקצוע אחר טרם הכניסה ואם יש בכך צורך, יש לדאוג לזה בשלב מוקדם.

 

מעבר דירה

הגיע תאריך היעד ואם נהגתם באופן המומלץ הוא צריך לעבור בקלות יחסית.

כדאי להיות בקשר עם המובילים כמה ימים לפני ההובלה ואפילו יום לפני וזאת כדי לוודא שהכל מתנהל כשורה.

 

כמו כן מומלץ להיערך בכל הקשור למזון ושתיה ולהכין כסף מזומן עבור טיפ למובילים ועבור סידורים לא צפויים.

 

עדכון כתובת מגורים

לאחר המעבר אל הדירה החדשה, יש צורך לעדכן את כתובתכם במשרד הפנים, ברשות המקומית ואצל כל נותן שירות רלוונטי אחר.

 

את עדכון כתובת המגורים תוכלו לעשות באמצעות האינטרנט בחינם למעט מקרים שבהם רשויות מקומיות מחייבות אתכם להגיע כדי להעביר את הכתובת.

 

שורה אחרונה

מעבר דירה הוא תהליך מורכב למדי אך בסיכומו של דבר, אם תתארגנו בשלב מוקדם ותבצעו את כל הצעדים שנסקרו, תוכלו להוזיל את העלויות ולעבור באופן הרבה יותר מסודר ונוח.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה