איך לבחור מוביל ומתי זה הכי משתלם?

גם בימי הקורונה יש לא מעט מעברי דירה, במיוחד התקופה הזאת מה שמעניין את כולם זה כמה הם משלמים על כל שירות, עם המובילים בישראל זה יהיה זול בהרבה

תוכן מקודם 08/07/2020 10:42

א+א-

מעבר דירה, וגם כשעסק עובר ללוקיישן חדש, הם אירועים מרגשים והזדמנות להתחלה חדשה מבחינות רבות. מצד שני השינוי המשמעותי מחייב תשומת לב לנושאים רבים וקבלת החלטות חכמה, כדי שהוא יתבצע באופן מושלם ויעבור בקלות. ההחלטה החשובה ביותר היא של שירות הובלות. כשכל הרכוש שצברנו, או לחילופין הציוד של המשרד או הסחורה של העסק, נמצאים בידיים מקצועיות ואמינות, אפשר להיות רגועים ולצאת לדרך בראש שקט באמת.

 

המלצות

הדרך הטובה ביותר לדעת אם חברת הובלה מספקת שירות איכותי היא להקשיב להמלצות של אנשים שכבר נעזרו בה. כשמכירים באופן אישי מישהו שעבר דירה וזוכר לטובה את צוות המובילים ואת השירות שקיבל, ניתן לקבל חוות דעת מפורטת ואמינה (בתנאי שמדובר באדם שסומכים עליו, כמובן).

 

במקרים אחרים אפשר להיעזר בחברים פחות קרובים, למשל כאלה שמכירים ברשתות חברתיות. גם כשזה המקור להמלצה, רצוי לשקלל בהחלטה גם את מידת האמון שנותנים באותו ממליץ.

 

מחירים

גם כשהמטרה היא למצוא שירותי הובלות ברמה הגבוהה ביותר האפשרית, וכשמבינים עד כמה משמעותי המעבר החלק והנעים, עדיין ישנו משקל בלתי מבוטל למחיר. סקר שוק מקיף הוא הדרך הנכונה למצוא איזון אופטימלי בין תועלת מרבית לבין עלות מינימלית - אבל בכל מקרה חשוב לבחון היטב כל הצעת מחיר שמקבלים.

 

במיוחד כדאי להיזהר מהמובילים שממהרים להציע מחיר נמוך בלי לשמוע את כל הפרטים של ההובלה. עוד יותר חשוב להיזהר מחברות שלא מוכנות לשלוח אליכם בכתב (או ב-SMS / ווטסאפ וכו’) את הצעת המחיר - ולמעשה הסכם שמפרט בדיוק מה כוללת ההעברה, מתי היא תתבצע ומה העלות שלה.

 

ביטוח

גם מובילים זהירים במיוחד עלולים לגרום נזק לפריט כזה או אחר תוך כדי העברתו לדירה החדשה או למקום שבו ישכון העסק. הסיבה לכך היא שלפעמים יש אירועים שאינם בשליטת צוות ההובלות, מה גם שבסופו של דבר מדובר בבני אדם, שעובדים בעבודה קשה מאוד, ולכן גם עלולים לטעות.

 

על-מנת שגם במצב כזה לא תצטרכו לשלם מחיר יקר על רגע של חוסר תשומת לב או על תקלה כזו או אחרת, חשוב לוודא שלחברה יש ביטוח מקיף. מומלץ לבחון גם את האותיות הקטנות כדי שלא תהיינה הפתעות לא נעימות.

 

מתי הכי זול לעבור דירה?

כשהמטרה היא לעבור דירה בהוצאה מינימלית, כדאי לנסות אם אפשר לתזמן את המעבר לחורף או לסתיו. בעונות אלה הביקוש לשירות נמוך יחסית, ולכן קל למצוא מוביל איכותי במחירים נמוכים.

 

אם אין ברירה אלא לעבור בעונה החמה, אפשר להוזיל את העלות ע"י בחירה ביום פחות עמוס - לא הימים הראשונים של החודש וגם לא הימים האחרונים. יש חברות שעובדות בקיץ מסביב לשעון, ואם תסכימו להשתבץ בשעות אחה"צ או הערב, ייתכן שגם כן תוכלו לזכות בהצעת מחיר משתלמת יותר.

 

איך למצוא בקלות מספר רב של חברות הובלות מקצועיות?

הדרך הנוחה ביותר למצוא את השילוב המושלם בין איכות למחיר, כך שהמעבר יהיה קליל ובמקביל גם משתלם, היא להיעזר בפורטל מקצועי בתחום, או באתר שמאגד חברות הובלות רבות. באתרים אלה החברות מחולקות לקטגוריות - למשל לפי אזורי שירות להובלות, וגם לפי סוג השירות (הובלה של פריטים בודדים, הובלה עסקית, הובלת בית עם מנוף וכו’). בהתאם קל להגיע במהירות לחברות רלוונטיות, ולקבל מכולן הצעות מחיר. עצם הנוכחות בפורטל או באתר מעיד על האיכות, שכן חברה לא מקצועית תוביל מן הסתם לתלונות מצד לקוחות - ובעל האתר, כדי לשמור על המוניטין שלו, יסיר את החברה. התוצאה: סקר שוק מקיף בלי לבזבז זמן יקר - ושקט נפשי חיוני.

 

צריכים הובלה? פנו לחברת הובלות מקצועית כמו המובילים בישראל

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה