מתי להזמין שירות חיטוי קורונה

היה לכם חולה קורונה בעסק? חוזרים לשגרה עם חיטוי מקצועי נכד וירוסים וחיידקים, חזרה לעבודה לאחר שעה בלבד

תוכן מקודם 06/07/2020 12:07

א+א-

גם חצי שנה אחרי שנגיף הקורונה דילג מבעלי חיים לבני אדם והחל להתפשט בקצב מהיר מאוד בעולם, יש עוד הרבה דברים שאנחנו לא יודעים בוודאות. למעשה, הדבר הבטוח ביותר הוא שיש אי ודאות גדולה סביב הווירוס, וכשלוקחים בחשבון גם את העובדה שהוא מדבק הרבה יותר מווירוסי שפעת "רגילים", מבינים למה כל כך חשוב להתגונן בפניו בכל הדרכים האפשריות. דרך אחת שבה הנגיף עובר מאדם לאדם היא ברסס נשימתי, ולכן נדרשים ריחוק פיזי וחבישת מסכות. בנוסף, לפי כל ארגוני הבריאות ובהם משרד הבריאות בארץ, הווירוס עלול להישאר על משטחים מסוגים שונים מספר ימים - ולכן יש מצבים שבהם נדרש חיטוי נגד נגיף הקורונה.

 

דירה ששהה בה חולה קורונה מאומת או אדם בבידוד

מצב אחד שבו נדרש החיטוי הוא כשיש מרחב מגורים שיודעים ששהה בו חולה קורונה מאומת. גם דירה ששימשה לצורך בידוד כדאי מאוד לחטא, כדי לא לקחת שום סיכון ולו המינימלי ביותר (כאמור אנחנו יודעים שאנחנו עדיין לא יודעים הכל, וחבל להסתכן).

 

חיטוי נגד קורונה של מרחבי מגורים שעלול להיות בהם נגיף חייב לכלול את כל החללים, להגיע לכל פינה ופינה ובפרט להתמקד בכל המשטחים שבהם אנחנו נוגעים - מתגים, ידיות של דלתות, ידיות של ארונות, דלת המקרר, ברזים וכו’.

 

משרדים - כשרוצים להבטיח לעובדים סביבה בטוחה באמת

אחת המגמות הבולטות של שגרת הקורונה החדשה היא מעבר לעבודה מהבית. יחד עם זאת עדיין יש לא מעט מקרים שבהם העובדים נדרשים להגיע למשרדים, וכדי לספק להם שקט נפשי - מצרך חיוני במיוחד בימים מאתגרים אלה - מומלץ לבצע חיטוי יסודי במשרד.

 

חיטוי קורונה, בדומה לפעולה שמתבצעת במרחבי המגורים, חייב להגיע לכל נקודה ונקודה בחלל ובפרט אל האזורים המשותפים. המטבחון למשל הוא מקום שחייב להיות נקי לחלוטין מהווירוס המסוכן, כשבין השאר מדביר מקצועי ומוסמך יקדיש את מלוא תשומת הלב המתאימה לבר המים, לכפתורים של כל המכשירים החשמליים וגם למקלדות, לשולחנות העבודה, לטלפונים ועוד.

 

חנויות - כדי שהלקוחות לא יפחדו להיכנס

עוד דוגמה לחיוניות הרבה של שירות חיטוי קורונה לעסקים היא עבור חנויות שייתכן ושהה בהן אדם שנשא איתו את הנגיף. כידוע, עשויים לחלוף מספר ימים ואפילו שבוע מרגע שאדם נדבק בקורונה ועד שהוא מתחיל להרגיש את הסימפטומים הרלוונטיים, ובפרק זמן זה הוא עלול להפיץ סביבו את הווירוס. בהתאם ניתן לראות באתר של משרד הבריאות, במאגר של מקומות החשיפה לנגיף, לא מעט חנויות, קטנות כגדולות.

 

בעל חנות אחראי, שרוצה לוודא שאף לקוח לא יחשוש להיכנס אליו, יזמין במצב כזה חיטוי מקצועי - וכך יבטיח את שלום הלקוחות העתידיים כמו גם את שלום העובדים שלו.

 

 

על מה חשוב להקפיד כשמבצעים חיטוי נגד וירוס הקורונה?

בכל מקרה שבו מתבצע חיטוי מבנים מקורונה חשוב לוודא שמי שמבצע את הפעולה הוא מדביר מוסמך. רק איש מקצוע מנוסה, שיודע בדיוק איפה לפזר את החומר ואיך, יכול להבטיח טיהור מוחלט של החלל הרלוונטי. מדביר שהוא גם כימאי יבצע את השירות באופן הטוב ביותר האפשרי, כך שלא רק תרגישו בטוחים אלא תהיו בטוחים באמת.

 

דגש נוסף הוא החומר שבו ייעשה שימוש - החומר המתאים הוא סימקסין X, שנמצא בשימוש שוטף בבתי החולים כדי להבטיח שהציוד הרפואי הרגיש והמשטחים השונים יהיו נקיים מחיידקים ו-וירוסים. שיטת העבודה היא ערפול ולא ריסוס, ותוך זמן קצר לאחר השלמת החיטוי תוכלו לחזור לדירה או לעסק, ולדעת שאתם יכולים לנשום לרווחה (וכמובן להמשיך לשמור על הנחיות משרד הבריאות!)

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה