איך לשפץ את הדירה במינימום תקציב

מתכננים לשפץ את הדירה בקרוב? בגלל תקופת הקורונה נקלעתם לקשיים כלכליים? יש היום פתרון זול לשיפוץ הדירה, המשפצים בישראל מציעים שיפוץ קומפלט במינימום תקציב

תוכן מקודם 02/07/2020 16:08

א+א-

יש ישראלים רבים שחולמים על שיפוץ דירה, ואפילו במשך שנים רבות - אבל נרתעים מלצאת לדרך. החסם העיקרי בפני מימוש החלום ושדרוג איכות החיים הוא ההיבט הכספי. ואכן, השבחת נכס היא פרויקט מורכב ולכן גם יקר. העלות של החלפת התשתיות החיוניות, צביעת הקירות, התקנת מטבח, חיפויים חדשים ועוד שינויים מתבקשים היא כמה עשרות אלפי שקלים, וכשמדובר על שיפוץ מקיף בבית בעל שטח גדול ההוצאה כבר יכולה לטפס ל-150,000 ש"ח ואפילו 250,000-300,000 ש"ח.

 

מצד שני, יש גם לא מעט דרכים להוזיל את עלות המהלך, ולשפץ את הדירה גם בתקציב מינימלי. בפרט הדבר אפשרי אם מיישמים את ההמלצות הבאות.

 

לשכור קבלן בעל ניסיון רב

שיפוץ הדירה הוא כאמור הגשמת חלום, וליתר דיוק שלל חלומות. מצד שני למי שגר בדירה המיושנת והזקוקה למתיחת פנים אין מספיק ידע בתחומים כמו חשמל, אינסטלציה, טיח, חיפויי רצפה, מטבחים וכו’. כשמי שמוביל את הפרויקט הוא איש מקצוע מיומן, כלומר קבלן שיפוצים בעל ניסיון רב, מובטחת תוכנית אופטימלית - ותכנון נכון עשוי לחסוך הרבה מאוד כסף.

 

ראשית, אתם יודעים מראש בדיוק כמה עולה כל מרכיב בשיפוץ ויכולים להחליט אם ההשקעה הכספית מוצדקת או לא. שנית, התוכנית המדויקת מבטיחה מינימום ימי עבודה, ומאחר שכל יום עבודה משוקלל בעלות הכוללת של הפרויקט זהו עוד חיסכון בלתי מבוטל. בנוסף, הניסיון מוביל לבניית לו"ז נכון, כזה שאין בו זמנים מתים ושעות מבוזבזות, כך שגם תקבלו את הנכס מחודש ומלהיב במינימום זמן וגם לא תשלמו יתר על המידה על העבודה. הניסיון גם ממזער את הסיכון לטעויות תוך כדי ביצוע כל הפעולות הנדרשות, וגם לכך יש כמובן השפעה חיובית גם בהיבט הכספי וגם מבחינת היכולת להשלים את העבודות במועד שנקבע ואף מוקדם יותר.

 

לקנות את כל החומרים במקומות הנכונים

קבלני שיפוצים מקצועיים שתוכלו להזמין קבלן שיפוצים מכל אזור בארץ מספקים לכם עוד דרך אפקטיבית לחסוך לא מעט כסף: הידע שלהם, וההיכרות הטובה מאוד עם כל הספקים הרלוונטיים - מטבחים, אביזרים סניטריים, חיפויי רצפה, חיפויי קירות, דלתות ועוד, וכמובן גם החומרים השחורים כגון הצינורות - מאפשרים לרכוש את כל מה שצריך לטובת השיפוץ בכמות האופטימלית ובמחירים אטרקטיביים מאוד.

 

כדאי לזכור שקבלן ותיק הוא לקוח מועדף בחנויות רבות ומבחינת כל הספקים הנ"ל, ולכן יכול להשלים את המרכיב הזה בפרויקט במינימום הוצאה.

 

לקבוע מסגרת תקציב מוגדרת מראש

לקראת שיפוץ דירות חשוב מאוד להגדיר מראש מסגרת תקציב. קביעת המסגרת מבוססת כמובן על המשאבים הכספיים שעומדים לרשותכם, כשמומלץ בחום להשאיר מרווח של כ-10% לטובת הוצאות לא צפויות (כסף שתמיד תוכלו לנצל למשל לטובת חופשה אחרי התקופה הלא פשוטה, אם לא ייעשה שימוש במרווח הביטחון הפיננסי).

 

לאחר שיש מסגרת מוגדרת היטב, ובעזרת הקבלן המיומן, תוכלו לתכנן את השיפוץ האופטימלי שנכנס לתוך המסגרת - וכך ליהנות ממקסימום תועלת במינימום עלות.

 

המאמר באדיבות אתר המשפצים בישראל: https://www.renovations-israel.co.il

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה