שר האוצר ושר התרבות סיכמו על חבילת סיוע לעולם התרבות

החבילה כוללת, בין היתר, סיוע למוסדות תרבות בסך 200 מיליון שקל בנוסף תגבור קרן הסיוע לאמנים במצוקה וסיוע לתעשיית הקולנוע הוצאת קול קורא לעידוד להפקות מסחריות .

חדשות ספונסר 03/06/2020 12:57

א+א-

בתום פגישה שהתקיימה בין שר האוצר, ישראל כ״ץ, שר התרבות, חילי טרופר ונציגי עולם התרבות ומתוך הרצון לשמור על רצף פעילות גופי התרבות ולתמוך ביצירה מקומית, סיכמו שר האוצר ושר התרבות על מתן חבילת סיוע ייעודית לטובת חיזוק עולם התרבות בישראל.

 

החבילה כוללת פרסום מבחני תמיכה ייעודים לטובת תגבור משמעותי של תקציבי מוסדות התרבות, עידוד התייעלות ואיחודים בין מוסדות וכן תמרוץ רשויות מקומיות להגדיל את השתתפותן בתקציב המוסדות. מבחני התמיכה יתנו עדיפות לגופים עם הכנסות עצמיות גבוהות ויחייבו החזרת עובדים לפעילות.

 

עוד כוללת החבילה הגדלת תקציב מוסדות התרבות המקצועיים כך שיכלול גם תוספות חד פעמיות שניתנו בשנה קודמת, הלוואות במסגרת קרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים בסיכון גבוה, הבטחת השלמת הפקות קולנוע קיימות לנוכח הנחיות משרד הבריאות והכפלת הקרן לסיוע לאומנים במצוקה.

 

בנוסף, הוחלט על הוצאת קול קורא לעידוד הפקות בתחום התרבות המסחרית והפנאי בשיתוף הרשויות המקומיות. צוות משותף שהוקם לטובת העניין יגבש את המנגנון תוך יצירת ודאות למפיקים.

 

צעדים אלו מתווספים לצעדים הרוחביים בתכנית הסיוע למשק בעקבות משבר הקורונה הכוללים הוצאת העובדים לחל"ת ללא ניצול ימי החופשה, מענק עצמאיים ב-2 פעימות, מענק בעבור אבדן הכנסות והוצאות קבועות או פעימת מענק שלישית, פטור מארנונה ל-3 חודשים ודחיית תשלומים ואגרות.

 

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "הערב הגעתי לסיכום על חבילת הסיוע לעולם התרבות בישראל, יחד עם שר התרבות ונציגי הענף. הדגשתי בפני אנשי התרבות את חשיבות השמירה על ההנחיות הנדרשות לצד החזרה לשגרה והפעלת המוסדות. אני שמח על שיתוף הפעולה עם שר התרבות והספורט. יחד נחזיר את עולם התרבות והכלכלה הישראלית לצמיחה."

 

שר התרבות והספורט, חילי טרופר:  "לשמחתי אחרי שהצלחנו להיות מהמדינות הראשונות שמחזירות את התרבות כבר בעוד זמן קצר, סיכמנו היום יחד עם שר האוצר ישראל כ"ץ על מתווה סיוע כספי לגופי התרבות הנתמכים בארץ. זו בשורה גדולה לעולם התרבות בישראל. אנחנו רואים ערך בקיום תרבות בישראל ואנחנו ערים למצוקות הגדולות של האמנים, השחקנים והמוסדות.

 

אני שמח על כך שהצלחנו לתת לעולם התרבות להתחיל ולחזור לחיים. הדרך עוד ארוכה ויהיו ימים קשים, אבל ממשלת ישראל מתגייסת לסייע לתרבות הישראלית ליצור, לפרוח ולחיות מחדש. אני מבקש להודות באופן אישי לשר האוצר ישראל כ"ץ ולצוותו על ההירתמות המהירה והמשמעותית ועל השותפות העמוקה ביצירת פתרונות למען עולם התרבות הישראלי."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה