תוכנית סיוע של 300 מיליון שקל לענף התיירות והמלונאות

לאור העובדה שלא צפויים לשוב לישראל תיירים בהיקף משמעותי בחודשים הקרובים, סיכמו שר האוצר ושר התיירות על הקצאת תקציב לסיוע בהפעלת המלונות גם ללא תיירות חוץ

חדשות ספונסר 01/06/2020 14:59

א+א-

שר האוצר, ישראל כ"ץ ושר התיירות, אסף זמיר נפגשו הבוקר עם נציגי המלונאים ושמעו מהם על הקשיים שחווה הענף עקב הירידה בתיירות הנכנסת. לאור העובדה כי כ-50% מהאורחים בבתי המלון בימים כתיקונים הם תיירים חווים בתי המלון קשיים תפעוליים מעבר לכלל ענפי המשק שהפסיקו את פעילותם עקב משבר הקורונה. 

 

משבר הקורונה עצר לחלוטין את כניסת התיירים לישראל כבר בתחילת מרץ. לאור העובדה שלא צפויים לשוב לישראל תיירים בהיקף משמעותי בחודשים הקרובים, סיכמו שר האוצר ושר התיירות להקצות תקציב לסיוע בהפעלת המלונות בעתיד גם ללא תיירות חוץ, ולבצע פעולות נדרשות בענף התיירות.

 

שר האוצר, ישראל כ"ץ: ״כחלק מתכנית הסיוע למשק להתמודדות עם משבר הקורונה סיכמנו על 300 מליון שקל לסיוע לתיירות ולמלונאות, כפי שנעשה במשברים בעבר. התיירות מהווה חלק בלתי נפרד מהכלכלה הישראלית ואני רואה בה חשיבות רבה. צעד זה מהווה שלב נוסף בהחזרת המשק וכלכלת ישראל לשגרה ולצמיחה".

 

שר התיירות, אסף זמיר: "ענף התיירות כולו נמצא במשבר חמור בעקבות הקורונה ותפקידנו לפעול במהירות האפשרית להחזירו למסלול ולסייע בשיקומו. אני מודה לשר האוצר ישראל כ"ץ על ההירתמות המיידית לנושא."

 

התאחדות האטרקציות התיירותיות שבאיגוד לשכות המסחר בירכה על מתווה הסיוע: "האטרקציות התיירותיות המהוות נדבך משמעותי בענף התיירות נפגעו קשות בשל משבר הקורונה, וזקוקות לתוכנית הסיוע. בל נשכח, כי ישנן אטרקציות שטרם חזרו לפעילות כלל. בתי המלון וכל ענף התיירות נהנים ממבקרים אשר באים לפקוד את האטרקציות התיירותיות הרבות הפזורות ברחבי הארץ.

 

הענף התפתח באופן משמעותי בשנים האחרונות ונמצא בפיתוח בתנופת עשייה המספק עשרות אלפי מקומות עבודה לצד חווית משפחה משותפת, פעילות ספורטיבית, הכרת הארץ וחיזוק הקשר בין תושבי המדינה למדינה עצמה. חג השבועות הוכיח שהעם צמא לאטרקציות, אולם עם החזרה לשגרה והארכת תקופת הלימודים, הרי שהאטרקציות התיירותיות תמשכנה לספוג ירידות דרמטיות בהיקף המבקרים בעיקר במהלך אמצע השבוע.

 

כמו כן, בהיעדר תיירות פנים מאורגנת הקושי בהישרדותן ילך ויתעצם.   ענף האטרקציות התיירותיות בחודשים אלו משווע לעזרה וסיוע ייעודי על מנת לחזור לעמוד על הרגליים ולהחזיר את כל מועסקיו למקומות העבודה. ״

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה