תכנית סיוע לתעשייה ולעסקים קטנים ובינוניים בהיקף של 700 מיליון שקל יוצאת לדרך

שר האוצר, ישראל כ״ץ: ״מחובתנו לדאוג לעסקים הקטנים שצריכים סיוע. אני רואה בזה ערך עליון"

חדשות ספונסר 27/05/2020 15:30

א+א-

במטרה לסייע לתעשייה ולעסקים קטנים ובינוניים במסגרת משבר הקורונה, גיבשו משרדי האוצר והכלכלה והתעשייה תכנית סיוע כלכלית הממוקדת בעידוד עסקים קטנים ובינוניים והתעשייה בהיקף של 700 מיליון ש"ח.

 

התוכנית כוללת סיוע בהיקף של 310 מיליון ש"ח עבור השתתפות בעלות ביצוע התאמות בעסק לאור השפעת הקורונה, כגון התאמות פיזיות, מעבר למסחר מקוון והטמעת ייצור מתקדם בתעשייה. כמו כן, כוללת התכנית 255 מיליון ש"ח עבור תכניות ממוקדות בעסקים קטנים ובינוניים כגון ייעוץ מסובסד ומיזמים מימוניים משותפים עם המגזר הפרטי. יתרת הסכום בהיקף של 135 מיליון ש"ח ישמש לעידוד ביצוע השקעות בתעשייה היצרנית ועידוד הייצוא. 

 

הצעדים החדשים מתווספים לתוכנית הסיוע שהוצגה בשבועות האחרונים וכוללת בין היתר מענק השתתפות בהוצאות קבועות בהיקף של 5.2 מיליארד שקל, הפחתה בארנונה בהיקף של 2.6 מיליארד שקל, קרן הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים בהיקף של 14 מיליארד שקל, קרן הלוואות בערבות מדינה לעסקים גדולים בהיקף של 6 מיליארד שקל והקלות ברגולציה. 

 

התוכנית כוללת השתתפות בעלות ביצוע התאמות בעסק לאור השפעת הקורונה, כגון התאמות פיזיות, מעבר למסחר מקוון והטמעת ייצור מתקדם בתעשייה בהיקף של 310 מיליון ₪ וכוללת מענקי סיוע ייעודיים לעסקים קטנים ובינוניים במסגרת ביצוע התאמות לאור השפעת הקורונה - השתתפות של 50% בהוצאות של עד 10,000 שקל שנועדו למעבר העסק למסחר מקוון, שילוח או התאמות פיזיות נדרשות לאור דרישות משרד הבריאות.

 

עוד מענקי סיוע ינתנו לעסקים קטנים ובינוניים להטמעת טכנולוגיות סליקה בתקן EMV על מנת לקדם תשלומים מתקדמים בישראל. הטמעת הסליקה בתקן EMV תאפשר תשלומים ללא מגע (Contactless) בכרטיסים תומכים ותשלום באמצעות אפליקציות תשלום מתקדמות. וכן לחיבור לתשתית אינטרנט מהירה בסיבים אופטיים.

 

מענקי סיוע ייעודיים להטמעת ייצור מתקדם בתעשייה - זאת בדגש על השקעות במחשוב, סנסורים ורובוטיקה, שיקדמו את התעשייה לייצור מתקדם ויאפשרו עבודה יעילה בתקופת הקורונה. המסלול כולל הגשת בקשה מקוונת להשקעות מהירות בהיקף של עד 750 אלף ₪ וכן מסלול להשקעות אסטרטגיות גבוהות מסכום זה בהשתתפות המדינה. וייעוץ מסובסד לתעשייה למעבר לייצור מתקדם ולהתייעלות במשאבים במטרה לייעל את העסק לאור משבר הקורונה באמצעות המכון לייצור מתקדם והמכון להתייעלות במשאבים.

 

 

חלק נוסף של תוכנית הסיוע מתמקד בייעוץ מסובסד ומיזמים מימוניים משותפים עם המגזר הפרטי בהיקף של 255 מיליון ₪ הכולל תקצוב פעילות מרכזי המעוף אשר מספקים שירותים ייעודיים מסובסדים לעצמאים ועסקים קטנים ובינוניים, בפריסה ארצית רחבה. בין השירותים שמערך המעוף מספק הינם סבסוד לייעוץ עסקי, קורסים והדרכות, וייעוץ למימון. וכן קול קורא למיזמים משותפים עם המגזר הפרטי לצורך סיוע לעסקים קטנים ובינוניים. זאת בדגש על כלי אשראי ומיזמים עסקיים אחרים שמטרתם לסייע לעסקים אלה בתקופת הקורונה.

 

חלקה השלישי של התוכנית עוסק בעידוד ביצוע השקעות בתעשייה היצרנית ועידוד הייצוא בהיקף של 135 מיליון ₪ וכולל סיוע בהשקעות בתעשייה בדגש על התעשייה המסורתית לשיפור הפריון והתייעלות לצורך התמודדות עם תקופת הקורונה, מסלול להשקעות אסטרטגיות וניצול הזדמנויות בתעשייה בשל תקופת הקורונה, רשת ביטחון לטיסות מטען לצורך סיוע ליצואנים ויבואנים בהמשך הסחר ליעדיהם בעולם ומסלול השתתפות בהוצאות שיווק לצורך ייצוא - תכנית סיוע ייעודית להתאמת אסטרטגיית השיווק הבינלאומית, לאור ביטול התערוכות בעולם וסגירת הטיסות לחו"ל.

 

שר האוצר, ישראל כ״ץ: ״מחובתנו לדאוג לעסקים הקטנים שצריכים סיוע. אני רואה בזה ערך עליון. כך פעלתי במודל תימרוץ התעסוקה וכך אפעל גם בעתיד. אני שמח לבשר על תכנית סיוע לתעשייה ולעסקים קטנים ובינוניים בהיקף של 700 מיליון שקל להתמודדות המשק עם משבר הקורונה. אמשיך לפעול למענכם ולהביא לצמיחה של המשק והכלכלה הישראלית״.

 

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: "התוכנית להצעדת התעשייה הישראלית והעסקים ליציאה מהמשבר, היא תחילת הסיוע אשר צפוי להמשך בחודשים הקרובים. התעשיינים, ההייטק, היצואנים והעסקים, הם מנוע הצמיחה שיוביל את הכלכלה והתעסוקה חזרה לתקופה של טרום המשבר ולצמיחה מחודשת, תוך דגש על כלכלה אנושית ומאוזנת בין התעשיינים לעובדים, והיא זו שתוביל לצמיחה מחודשת של המשק הישראלי".

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה