הממשלה אישרה את הרחבת תוכנית הסיוע הכלכלית ב-14 מיליארד ₪ נוספים

האישור מעמיד את סך תוכניות סיוע הממשלתיות על כ-100 מיליארד שקלים; הרחבת התכנית כוללת תמריצים להחזרת עובדים על מנת להוריד במהירות את שיעור האבטלה במשק

חדשות ספונסר 25/05/2020 10:12

א+א-

הממשלה אישרה אמש (א’) את הצעתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ להרחיב את תוכנית הסיוע הכלכלית למשק ב-14 מיליארד ש"ח נוספים. התוכנית הורחבה בהיקף של 15.6 מיליארד שקל, מהם 14 מיליארד שקל תקציביים. לצורך הרחבת התכנית תוקן חוק יסוד: משק המדינה.

 

הרחבת התכנית כוללת תכנית לעידוד התעסוקה, תכנית חדשה בהיקף של 6 מיליארד שקל שתכלול מענקים שתכליתם תמריצים להחזרת עובדים על מנת להוריד במהירות את שיעור האבטלה במשק וכן סיוע לעסקים הפועלים בענפים עם סיכון גבוה במיוחד, כאלה שלא ישובו לפעילות סדירה בתקופה הקרובה בשל מאפייניהם הייחודיים. בין השאר, תוקם קרן הלוואות ייעודיות בערבות מדינה בהיקף של 4 מיליארד שקל.

 

עוד הוחלט במסגרת התוכנית על הרחבת המענה התקציבי למשרדי ממשלה, בפרט לצורך התאמות שנדרשות בהתאם להנחיות משרד הבריאות לחיים ב"שגרת קורונה", השקעה בהון אנושי הנדרש לשוק העבודה ותגבור הכשרות מקצועיות, תהליכי השמה ואבחון תעסוקתי.

 

בנוסף, אושרה תכנית להאצת המשק שכוללת האצת חיבור עסקים לתשתיות סיבים אופטיים, קידום תכנון וביצוע פרויקטי תשתיות, הרחבת תכנית הדיגיטציה – בין היתר לצורך שיפור שירותים ציבוריים לאזרח וייעול עבודת הממשלה באמצעות הקמת תשתיות טכנולוגיות והטמעת אמצעים דיגיטליים מתקדמים, שיפור שירותי הבריאות המקוונים לאזרח, מענה לצרכי חברות עתירות טכנולוגיה וקרן מענקים לעסקים קטנים שישדרגו מסופי תשלום לאמצעי תשלום מתקדמים בטכנולוגיית EMV.

 

מאז פרסום תכנית הסיוע הכלכלית ועד היום התעדכנו סעיפי התכנית בהתאם לצרכי המשק והורחבו גם היקפי הסיוע שניתנו במסגרתה, בין היתר, באמצעות מינוף תקציבי המדינה בתכנית לטובת כספי אשראי נוספים לעסקים.

 

התכנית הורחבה במרכיבים הבאים - קרן ההלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים גדלה מ- 8 מיליארד שקל ל- 14 מיליארד שקל בשל הגעה למיצוי, כלי מימון לחברות הייטק בהיקף של 2 מיליארד שקל, מתן ערבות מדינה לביטוח אשראי ספקים בהיקף של 750 מיליון דולר. כמו כן, הנחה שר האוצר לגבש מתווה שיביא לפתרון למקרים בהם קוזזו קצבאות ממי שפוטרו בתקופת הקורונה ומקבלים קצבה נוספת מביטוח לאומי מעבר לקצבת אבטלה.

 

שר האוצר, ישראל כ"ץ: ״אישרנו היום בממשלה את הרחבת תוכנית הסיוע הכלכלית למשק ב-14 מיליארד שקל נוספים במאמץ משותף של משרד האוצר ומשרד רה״מ, האישור מעמיד את סך התוכנית על כ-100 מיליארד שקלים. מדובר בצעד חיוני בתהליכי ההתמודדות עם המשבר אליו נקלענו למען אזרחי מדינת ישראל ולצמצום מהיר של האבטלה במדינה. אמשיך לפעול למענכם ולהוביל את המשק ואת כלכלת ישראל לצמיחה.״

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה