שירות התעסוקה ועיריית אילת בתוכנית סיוע למובטלים

שיעור הבלתי מועסקים בעיר הגיע בחודש אפריל ל-45.6%; ב-23% מבתי האב באילת שני בני הזוג איבדו את עבודתם

חדשות ספונסר 19/05/2020 15:27

א+א-

בשל ההשפעה הדרמטית של משבר הקורונה על התעסוקה בעיר אילת, סוכם בין שירות התעסוקה ועיריית אילת, כי תופעל תוכנית חירום לסיוע לעיר ולייצובה מחדש. במסגרת התוכנית, יינתנו מענים תעסוקתיים ייחודיים לתושבי העיר, ולשכת התעסוקה תתוגבר ותחוזק.

 

התוכנית תתבסס על שני צירים מרכזיים:

ציר ההיצע - יכלול השקעה בהכשרה והשמה עבור המתייצבים בשירות התעסוקה, בדגש על תהליכי גיוס, אבחון, ייעוץ תעסוקתי ועוד. יוקם מרכז הכשרה, בשיתוף פעולה עם גופי ההכשרה הפועלים בעיר. התוכנית תתבצע בתיאום עם כלל הגורמים המקדמים תעסוקה בעיר עבור כל האוכלוסיות המתגוררות בה, ותוך שימוש בכלים טכנולוגיים חדשניים, בדגש על הקניית כלים וכישורים לעבודה מרחוק.

 

ציר הביקוש – יכלול גיוס שותפים מהמגזר העסקי ותוכניות עסקיות לעיר (מקומות עבודה, עסקים קטנים), יצירת שיתופי פעולה ברמה המקומית והארצית כגון הזמנת יזמים ושילובים במהלכים שונים בעיר, והקמת תשתיות לקליטת עיסוקים חדשים בעיר.

 

הוקם פורום "שולחן עגול", בהשתתפות מכלול הגורמים הרלוונטיים לטיפול וניהול המשבר בעיר, שבו תרוכז העבודה על התוכנית לקראת הפעלתה תוך מספר שבועות. המשרדים והגופים שייקחו חלק בתוכנית: משרד הרווחה והשירותים החברתיים, וכן משרד האוצר, משרד ראש הממשלה, משרד הפנים, משרד הכלכלה, ההסתדרות הכללית החדשה, המוסד לביטוח לאומי, התאחדות התעשיינים, נשיאות המגזר העסקי, התאחדות המלונות, לה"ב (לשכת ארגוני העצמאים), ארגונים ועמותות תעסוקה, ונציגי התושבים. 

 

באילת, נפגעו מהמשבר יותר משפחות בהשוואה לכלל המדינה: ב-23% מהתאים המשפחתיים, ישנם שני בני זוג פעילים שרשומים כדורשי עבודה פעילים בשירות התעסוקה, בהשוואה ל-15.8% מהתאים בממוצע הארצי.

 

עוד עולה מנתוני שירות התעסוקה כי באילת כיום שיעור גבוה יותר של דורשי עבודה שנמצאים בגילאי העבודה העיקריים, 54-35, בהשוואה לממוצע הארצי (41% סה"כ לעומת 37.4%).

 

איציק שמולי שר העבודה הרווחה והשירותים החברתיים: "בשנים האחרונות הוכחתי את המחויבות שלי לאילת ולערבה ואמשיך לפעול עבורם גם במשרד העבודה והרווחה. אני נכנס לתפקידי כשמול עיניי עומדים כמיליון מובטלים המייחלים לחזור למעגל העבודה, עשרות אלפי עסקים קורסים וערים מוכות אבטלה.

 

המצב התעסוקתי באילת והערבה מדאיג במיוחד, עם משפחות שלמות ורבבות אנשים שמטה לחמם נשבר – במיוחד מענף התיירות והמעגלים שסביבו. על כן אנחנו יוצאים מיד לתוכנית סיוע ממוקדת ומותאמת לעיר, במטרה להשיב את נפגעי המשבר הבריאותי והכלכלי למסלול החיים, ולהתניע את התעוררות עיר התיירות הדרומית של ישראל. אני מחזק את שירות התעסוקה בראשות המנכ"ל רמי גראור על היוזמה המבורכת".

 

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה: "אילת היא עיר מובילה במפת התיירות של מדינת ישראל וכך היא תישאר, ומשימתנו היא להוציאה מהבוץ העמוק של המשבר בהקדם האפשרי. בטווח המידי יש להחזיר את העובדים למעגל העבודה, אך בד בבד, להעשיר את תמהיל העבודות באילת כך שיווצרו עוד מקומות עבודה שאינם רק מענפי המלונאות והתיירות. כך, יהיה לעיר יסוד כלכלי איתן שימנע ממנה פגיעות קיצוניות כמו זו שאנו רואים כעת.

 

באותו אופן, אנו בוחנים ומזהים את הצרכים של אזורים נוספים, ערים וסקטורים בשוק העבודה, מפתחים תוכניות ייעודיות מתאימות, ונעשה כל מאמץ להאיץ את השבתם של מאות אלפי ישראלים למעגל העבודה".

 

מאיר יצחק הלוי, ראש העיר אילת: "עקב ההשפעה הקשה של משבר הקורונה על ענף התיירות, כבר עתה אין ספק ששיקום אילת יארך זמן רב, ואחוז האבטלה ימשיך להיות גבוה בחודשים הקרובים. מדובר בפגיעה אקוטית בחיי תושבינו.

 

עלינו לייצר תעסוקה מהירה עבור המובטלים, כדי לסייע להם ככל הניתן וגם על מנת למנוע הגירה שלילית. תוכנית העבודה היא לטווחים הקצרים והארוכים ותכליתה גיוון מקורות התעסוקה, הכשרות מקצועיות, עידוד מעסיקים וכמובן צמצום דרמטי של אחוזי האבטלה בעיר".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה