איתמר מדיקל בעדכון מקדמי לרבעון הראשון: ההכנסות צפויות לעלות בכ-40%

בשל אי הוודאות העולמית, איתמר מדיקל החליטה למשוך את התחזית השנתית ל-2020, שהוצגה ב-13 בינואר השנה

חדשות ספונסר 16/04/2020 09:02

א+א-

חברת איתמר  מדיקל המפתחת מכשירים רפואיים לאבחון הפרעות נשימה בשינה, פרסמה עדכון פיננסי ועסקי על רקע השלכות התפשטות נגיף הקורונה.

 

על פי העדכון המקדמי לרבעון הראשון של 2020, הכנסות החברה צפויות לעמוד על 8.4-8.6 מיליון דולר, סכום המהווה עלייה של 40% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2019.

 

בנוסף, בחודש מרץ ארגון השינה האמריקאי פרסם הנחיות המייצרות שינוי שוק עקב הסיכון להדבקה ומעבר לשימוש גובר בבדיקות דום נשימה בשינה בבית, בדגש על בדיקות חד פעמיות מתכלות. בעקבות ההנחיות, החברה רואה גידול במכירות WatchPAT ONE, המוצר החדש והמתכלה של החברה לביצוע בדיקות ביתיות לדום נשימה בשינה, בשוק האמריקאי.

 

נכון ל-31 במרץ 2020, צבר ההזמנות ל-WatchPAT ONE נאמד בכ-550 אלף דולר, מרביתו התקבל בשלושת השבועות האחרונים של חודש מרץ. לחברה מזומנים ושווי מזומנים של 50.4 מיליון דולר נכון ל-31 במרץ 2020, בהשוואה ל-15.1 מיליון דולר ב-31 בדצמבר 2019.

 

יחד עם זאת, החברה מושכת את תחזית המכירות לשנת 2020 אותה הציגה בחודש ינואר השנה, בשל אי הוודאות העולמית. החברה מעריכה כי בעלייה בביקוש למכשיר ה-WatchPAT ONE קיים פוטנציאל כי יקזז ירידה בעסקי המכשירים הרב פעמיים.

 

כהיערכות לתנאי השוק הנוכחיים, איתמר הרחיבה את קווי הייצור של ה-WatchPAT ONE ופעלה להנגיש את פלטפורמת הבריאות הדיגטלית שלה. באיתמר מציינים כי ה-WatchPAT ONE הינו המוצר היחיד המאפשר בדיקה מתכלה מאושרת FDA לדום נשימה בשינה בבית, ללא סכנת זיהומים.

 

איתמר מדיקל מתכננת לפרסם את תוצאותיה הכספיות המלאות וכן מידע נוסף הנוגע לפעולות בהן נוקטת החברה לנוכח הקורונה בשיחת הוועידה הקרובה לרבעון הראשון, אשר צפויה להתקיים ב-28 במאי.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה