נכסים ובנין מוכרת את ישפרו לכידן דהרי וירון אדיב ב-800 מיליון ש”ח

לאחר שהעסקה למכירת ישפרו למגה אור וביג נכשלה, נכסים חותמת עם בעלי תנופורט; העסקה מתבצעת במחיר נמוך יותר מזה שהציעה מגה אור ועמד על 855 מיליון ש"ח

פולי טל 12/04/2020 11:26

א+א- 1

עסקת המכירה של ישפרו עליה שוקדת נכסים ובנין בחודשים האחרונים יוצאת לפועל בסופו של דבר עם חתימת הסכם בין החברה לבין כידן דהרי וירון אדיב, בעלי חברת תנופורט, למכירת מלוא החזקות החברה בישפרו וזכויותיה.

 

בחודש ינואר השנה דיווחה חברת הנדל"ן המניב מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס, על כוונתה לרכוש את ישפרו (100%) מידי נכסים ובנין בכ-855 מיליון ₪. ישפרו מחזיקה כ-140,000 מ"ר של נכסים מניבים הפזורים ברחבי הארץ, כאשר בין הנכסים שבבעלותה ניתן למנות את ישפרו סנטר מודיעין, ישפרו סנטר נס ציונה, ישפרו סנטר קרית גת, ישפרו סנטר – הדסה עין כרם, ישפרו סנטר בית שאן, ישפרו סנטר ערד, מתחם הבידור הבילוי "ישפרו פלאנט באר שבע" ועוד.

 

בתשעת החודשים הראשונים של 2019 הגיעו הכנסות ישפרו מהשכרת נכנסים לכ-75 מיליון ₪, ה-NOI עמד על 58 מיליון ₪ והרווח הנקי הסתכם בכ-16 מיליון ₪. ה-FFO של החברה הסתכם בכ-31.4 מיליון שקל. נזכיר כי ישפרו נמחקה מהמסחר בדצמבר, לאחר שהחברה ביצעה פדיון מוקדם מלא של אגרות החוב מסדרה ב’ של החברה וחדלה להיות תאגיד מדווח.

 

בהמשך הודיעה מגה אור שגם חברת הנדל"ן המניב ביג מצטרפת אליה לביצוע עסקת הרכישה, בחלקים שווים. על פי התכנון המקורי של שתי החברות, הן היו אמורות לשלם 633 מיליון ₪ עבור המניות הנרכשות וכן 222 מיליון ₪ עבור הלוואת בעלים שנכסים ובנין העמידה לישפרו.

 

אולם, בסוף חודש מרץ דיווחה מגה אור כי לנוכח האירועים הקשורים במשבר הקורונה, ועקב השינוי המהותי בנסיבות ובמצב הכלכלי בארץ ובעולם, הצדדים בוחנים מחדש את היתכנות השלמת העסקה.

 

הבוקר כאמור, מדווחת נכסים ובנין כי העסקה עם מגה אור וביג בוטלה ובמקומה חתמה החברה על העסקה עם שני הרוכשים החדשים. העסקה מתבצעת במחיר נמוך יותר מזה שהציעו מגה אור וביג – 800 מיליון ₪ בלבד, וסכום נוסף שיחושב על פי תזרים המזומנים של פעילות ישפרו מיום חתימת ההסכם ועד לסוף שנת 2020.

 

במועד החתימה הרוכשים מסרו לנאמן להסכם שיק בנקאי בסך של 50 מיליון ₪, כאשר למגה אור עדיין עומדת האפשרות לתקן את מה שמכנים בנכסים "הפרות ההסכם" שביצעה עד לתאריך 20.4.2020. אם לא יתוקנו ההפרות, הצ’ק של דהרי ואדיב ימסר לנכסים ובנין וסכום נוסף של 100 מיליןו ₪ ימסר עד ה-31.3.2021.

 

כאשר תושלם העסקה, נכסים ובנין צפויה לרשום בדוחות הכספיים הפסד של כ-25 מיליון ₪.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אפשר ניתוח בבקשה לנכסים ובנין

    והאם המכירה תשפיע עליה לטובה או לרעה
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    חגי8000 12/04/2020 11:36