בבילון רוכשת שתי חברות בתחום טכנולוגית המידע

תמורת העסקה מוערכת בכ-4.8 מיליון ₪; העסקה מיישמת לראשונה את החלטת החברה לשינוי אסטרטגי במטרה להפוך לחברת IT

פולי טל 07/04/2020 11:29

א+א-

חברת בבילון מדווחת היום על חתימת מזכר הבנות בלתי מחייב לרכישת 51%  בשתי חברות הפועלות בתחום טכנולוגיות המידע (IT) בעלות פעילות משותפת במתן שירותים בתחומי ייעוץ והטמעת מערכות מידע, בתמורה לסך כולל של 4.8 מיליון ₪.  

 

בחודש ינואר השנה דיווחה החברה כי היא מתכוונת לשנות את האסטרטגיה שלה ולהתמקד ביצירת חברת טכנולוגיית מידע (IT), המתמחה בפתרונות טכנולוגיים בתחומי מערכות מידע. על פי הדיווח של החברה לבורסה באותו זמן, המהלך נעשה "לשם הגשמת שאיפת החברה להשיא את רווחיה ולניצול מיטבי של משאביה".

 

באותה עת אף הודיעה החברה על מינויו של אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, ליו"ר הדירקטוריון. על המינוי אחראית קרן אלפא שהגדילה את אחזקותיה בחברה ל-30% ובעקבות כך מינתה שני דירקטורים – את פינטו כיו"ר דירקטוריון, ואת גבי דישי יו"ר ושותף בקרן אלפא שישמש כדירקטור בחברה.

 

העסקה הינה העסקה הראשונה של החברה המיישמת את האסטרטגיה החדשה. בהתאם למזכר ההבנות, הסדירו הצדדים את אופן ניהולן של חברות המטרה לאחר השלמת העסקה, והחליטו כי הנהלת חברות המטרה הנוכחית תמשיך לכהן בתפקידה. כמו כן, הוסכם שכל אחד מהצדדים יחזיק באופציות מכר/רכש ביחס ליתרת ההחזקות בחברות המטרה.

 

מזכר ההבנות אינו מחייב, והשלמתו כפופה לחתימה על הסכם מפורט והתקיימות תנאים מתלים ביניהם השלמת בדיקות נאותות ואישור העסקה בידי האורגנים המוסמכים. תוקפו של מזכר ההבנות עד לסוף אפריל.

 

בפברואר השנה, כצעד נוסף מהחלטת החברה לפעול לשינוי אסטרטגי, מכרה בבילון את אחזקותיה בחברת אם.אס.טי טראוול, שעמדו על 37.97%. בצעד שהתגלה ככמעט נבואי שכן החברה היא סטארטאפ תיירותי והיא עוסקת בפיתוח מנוע אוטומטי של הזמנות בתחום התיירות ללקוחות פרטיים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה