קומפיוג’ן התחילה בניסוי שלב 1 בחולים עם גידולים מתקדמים

הניסוי יתנהל במספר מרכזים אונקולוגיים מובילים בארה"ב; נתונים ראשוניים מהניסוי צפויים להתקבל ב-2021

חדשות ספונסר 06/04/2020 14:15

א+א-

קומפיוג’ן הדואלית (נאסד"ק: CGEN, ת"א: קמפג), העוסקת בגילוי חישובי ופיתוח של תרופות לאימונותרפיה של סרטן, הודיעה היום שהחלה את הטיפול בחולה הראשון במסגרת הניסוי הקליני שלב 1 של החברה בחולים עם גידולים ממאירים מתקדמים ב-COM902, נוגדן תרפויטי אימונו-אונקולוגי שמתמקד ב-TIGIT.

 

הניסוי הקליני שלב 1, ללא סמיות, מתוכנן להעריך את הבטיחות, הסבילות, הפרמקוקינטיקה והפרמקודינמיקה וכן פעילות אנטי-סרטנית ראשונית, עבור מינונים הולכים ועולים של COM902 כטיפול יחיד בחולים עם גידולים ממאירים מתקדמים שמיצו כל אפשרות טיפול אחרת. הניסוי יתנהל במספר מרכזים אונקולוגיים מובילים בארה"ב.

 

דר’ מאניש שרמה, מנהל המחקר הקליני ב-START Midwest בגראנד רפידס, מישיגן, וחוקר ראשי בניסוי הקליני שלב 1 של COM902, אמר, "כשותפים לניסוי קליני שלב 1 של קומפיוג’ן שנערך כעת עבור COM701, אנחנו שמחים להרחיב את הפעילות עם החברה ולגייס חולים עבור ניסוי קליני נוסף המעריך את השפעת העיכוב של TIGIT, שמהווה חלק מהציר הביולוגי של DNAM, בעזרת COM902. קיים עדיין צורך רפואי משמעותי לבחון תרופות חדשות עבור חולים שאינם מגיבים למעכבי PD-1 או PD-L1. שני הניסויים הללו יאפשרו לנו להעריך את ההשפעה של COM701 ו-COM02 באוכלוסיית חולים זו".

 

דר’ ענת כהן-דייג, נשיאת ומנכ"לית קומפיוג’ן, הוסיפה, "תחילת הניסוי הקליני של COM902 שלב 1 מהווה צעד חשוב לקראת בדיקת ההשפעה הקלינית של העיכוב המשותף של PVRIG ושל TIGIT, שני מסלולים מקבילים בציר DNAM, שמעכבים את פעילות מערכת החיסון. הנתונים הפרה-קליניים שלנו מצביעים על כך שחסימה בו-זמנית של TIGIT ו-PVRIG עשויה להיות חיונית כדי לעורר תגובה חיסונית אנטי-סרטנית חזקה באוכלוסיות חולים בהן שני מסלולים אלו פעילים.

 

תוצאות אלו מקבלות משנה תוקף מהנתונים הקליניים הראשוניים שלנו שמראים פעילות אנטי-סרטנית ראשונית של COM701, המעכב את PVRIG, והעניין הגובר של תעשיית הפארמה במעכבי TIGIT, שהתגלה על ידנו ועל ידי אחרים ב-2009. למיטב ידיעתנו, כחברה היחידה עם שתי תכניות פיתוח קליניות המתמקדות הן ב-TIGIT והן ב-PVRIG, אנחנו נמצאים בעמדה ייחודית לבחון את ההשפעה הסינרגטית של עיכוב שני חלבוני בקרת מערכת החיסון הללו".

 

דר’ כהן-דייג הוסיפה, "תוכניות הפיתוח השונות שלנו המתמקדות ב-PVRIG וב-TIGIT, כולל הניסוי הקליני שלב 1/2 להערכת החסימה המשולשת של מסלולי PVRIG, TIGIT ו-PD-1 הצפוי להתחיל במחצית השנייה של 2020, מהוות את הבסיס לצנרת התוכניות הקליניות שלנו המוכוונות מדע והמיועדות לענות על צורך רפואי משמעותי של חולים שאינם מגיבים לטיפולים קיימים של אימונותרפיה לסרטן.

 

אנו מצפים לפרסום תוצאות מהניסויים הקליניים השונים שלנו, כולל נתונים מעודכנים משלב העלאת המינונים בניסוי הקליני ב-COM701 כמונותרפיה ובשילוב עם Opdivo בהמשך השנה, ומשלב הניסוי המורחב (expansion cohorts) ב-COM701 כמונותרפיה ומהניסוי הקליני שלב 1 ב-COM902 הזה בשנת 2021".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה