כרמית חתמה על הסכם ליווי בנקאי להקמת מפעל בציפורית

החברה מעבירה את המפעל שלה מראשון לציון לנוף הגליל; בנק דיסקונט העניק לחברה אובליגו בסך של עד 78 מיליון ₪

חדשות ספונסר 05/04/2020 13:29

א+א-

חברת כרמית מדווחת היום על התקשרות בהסכם ליווי עם בנק דיסקונט לצורך מימון העתקת מפעל החברה מאיזור התעשיה בראשון לציון לאיזור תעשיה ציפורית שבנוף הגליל. הבנק יסייע מימון הקמת המפעל, ורכישת מכונות וציוד.

 

על פי ההסכם, הבנק יעמיד לחברה אובליגו בסך כולל שלא יעלה על 78 מיליון ₪ בריבית שנתית של פריים פלוס 1.04%, כאשר מתוך הסכום חלק ממסגרת האשראי מיועדת לעבודות הבניה וחלקה לרכישת המכונות והציוד.

 

האשראי לעבודות הבניה מורכב ממסגרת אשראי של 28 מיליון ₪, וכולל גרייס של קרן וריבית עד ל-31.7.2022. במועד זה ייפרס האשראי לתקופה של 8 שנים בתשלום קרן וריבית מדי חודש בהתאם לתנאי ההלוואה.

 

בנוסף תקבל החברה מסגרת אשראי נערם בסך של 30 מיליון ₪ אשר בסיום ניצול המסגרת תומר להלוואת גישור לתקופה של 7 שנים. בהלוואה זו יבוצע תשלום ריבית כל חודש ופירעון הקרן יהיה בסוף תקופת ההלוואה. לרכישת מכונות וציוד ניתנה מסגרת אשראי בסך שלא יעלה על 66% מעלות רכישת הציוד, ובכל מקרה לא יותר מ-20 מיליון ₪.

 

תנאים מוקדמים להעמדת המימון כוללים הון עצמי בסך של 28.6 מיליון ₪ עבור הפרויקט, ומהווה כ-27% מעלותו. החברה התחייבה להעמיד בטחונות עבור הבנק הכוללים שעבודים על כל זכויותיה של החברה במקרקעין בפרויקט, ושעבוד על מלוא זכויותיה של החברה במכירת הנכס המשמש כיום כמפעל החברה בראשון לציון.

 

בהקשר זה, הוסכם כי מכספי מכירת הנכס - כל סכום שיתקבל מעבר לסך של 20 מיליון ש"ח החברה תוכל למשוך ללא קשר לפרוייקט. מתוך הסך של 20 מיליון ש"ח - 10 מיליון ש"ח יופקדו בפיקדון שישועבד לטובת הבנק להבטחת חובות החברה בפרויקט ורכישת המכונות.

 

10 מיליון ₪ נוספים יופקדו בחשבון הפרויקט, אלא אם החברה תראה השקעות עצמיות שבוצעו על-ידה בפרויקט, ובמקרה זה תוכל החברה למשוך מתוך ה-10 מיליון כל סכום אשר יאושר כי הושקע כהון עצמי על-ידי החברה .

 

עוד בהסכם - שעבוד שוטף כללי גם על רכוש החברה. בהקשר זה קבלת אישור זה מותנית בהחרגת הפרויקט מהשעבוד הצף על נכסי החברה הקיים לבנק הפועלים.

 

תנאים נוספים בהסכם הם שיעור הון עצמי מוחשי שלא יפחת מ-25.2% או 25 מיליון ₪, הרווח הנקי יהיה חיובי בכל שנה, וכמובן קבלת היתרים לבניה על פי חוק.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה