אליום מדיקל קיבלה מענק של כ-5 מיליון ₪ מהרשות לחדשנות לאומית

בכוונת החברה להשתמש במענק לצורך קידום פעילות הפיתוח, הרחבת הקניין הרוחני של תרוליף ולהיערך לקראת ניסוי קליני ראשוני בבני אדם

חדשות ספונסר 05/04/2020 10:25

א+א-

חברת אליום מדיקל מדווחת היום כי הרשות לחדשנות לאומית במשרד הכלכלה והתעשייה אישרה לתרוליף מדיקל, חברת בת בבעלות מלאה של החברה, מענק מחקר ופיתוח בלתי מדלל בסך של כ-5 מיליון ₪.מענק זה הוא בנוסף על מענק קודם שקיבלה תרוליף מרשות החדשנות בחודש מרץ השנה, בסך של 2.6 מיליון שקל.

 

תרוליף מדיקל מפתחת מערכת המחליפה מסתם דו צניפי (מיטרלי) בחולים אשר סובלים מדלף קשה במסתם ומוחדרת באמצעות צינתור.

 

תקציב המענק, הינו לתקופה של 12 חודשים ומסתכם לסך של כ- 5 מיליון ש"ח ובשיעור השתתפות של 30%. בכוונת החברה להשתמש במענק לצורך קידום פעילות הפיתוח, הרחבת הקניין הרוחני של תרוליף והקפאת תכן המערכת לקראת ניסוי קליני ראשוני בבני אדם.

 

בכוונת החברה להמשיך ולקדם את פעילות החברה הבת ופיתוח המסתם במטרה לחבור לשותף אסטרטגי בינ"ל. כמו כן, פועלת החברה לקידום השקעות נוספות בחברה הבת, לרבות השקעות ממשקיעים מובילים המתמחים במדעי החיים. בנוסף, החברה שומרת לעצמה את הזכות לבחון בעתיד גם אפשרות לגיוס הון באמצעות הנפקה של החברה הבת.

 

מתרוליף נמסר כי אישור המענק, זו הפעם השלישית, התקבל לאחר בחינה מעמיקה, מקיפה ומקצועית אשר בוצעה על ידי בוחן מטעם הרשות ומהווה הבעת אמון ומשנה תוקף לטכנולוגיה המפותחת על ידי תרוליף, לחדשנות אותה מציגה החברה, להתקדמות פיתוח המסתם ותוצאות הניסויים הפרה-קליניים שנערכו בחיות גדולות וכן לפוטנציאל לספק פתרון אפקטיבי לצורך קליני משמעותי אשר נכון למועד זה אין לו פתרון למיליוני חולים ברחבי העולם.

 

החלופה הטיפולית העיקרית להחלפת מסתם הקיימת כיום לטיפול בחולים אלו היא ניתוח לב פתוח תחת תמיכה של מכונת לב-ריאה, אשר אינו ישים עבור מרבית החולים בשל הסיכון המשמעותי הכרוך בניתוח וההחלמה הקשה ממנו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה