אנלייט הגיעה לסגירה פיננסית במימון פרויקט רוח בראשית

הסגירה הפיננסית ומשיכת החוב הראשונה מותנית בקבלת אישור תעריפי מרשות החשמל; החברה מעריכה שתוכל להשלים את התנאים בתוך 90 יום.

פולי טל 05/04/2020 09:39

א+א-

חברת אנלייט מעדכנת היום לגבי ההתקדמות בפרויקט אנרגית הרוח "רוח בראשית" ברמת הגולן, הכולל הקמת תשתית של 39 טורבינות רוח לייצור חשמל בהספק של כ-190 מגה וואט.

 

ראשית, מעדכנת החברה כי רשות החשמל פרסמה הצעת החלטה לשימוע במסגרתה מבקשת הרשות לתקן את מנגנון קביעת התעריף לאנרגיית רוח. השימוע עתיד להסתיים ביום 30.4.2020. החברה מעריכה כי ביחס לפרויקט, לתיקון עשוי להיות אפקט חיובי של עד כ- 3.5% ביחס לתעריף הקיים כעת, תחת הנוסחה הקיימת.

 

בנוסף ובהמשך לדיווחים קודמים בדבר מימון הפרויקט, החברה הגיעה לסגירה פיננסית, הכוללת תנאים מתלים למימון הפרויקט. בהתאם לכך, הסגירה הפיננסית ומשיכת החוב הראשונה מותנות בהשלמת האישורים האחרונים להקמת הפרויקט, ובהם, קבלת אישור תעריפי מרשות החשמל והיתר בנייה מלא לפרויקט.

 

בכפוף להחלטות ולוחות זמנים רשות החשמל וגופים ממשלתיים נוספים, החברה מעריכה כי תוכל להשלים את התנאים למשיכת החוב הראשונה בתוך פרק זמן של עד 90 ימים.

 

המימון יינתן לחברת הפרויקט במתכונת של מימון פרויקטלי נון-ריקורס בהיקף של כ- 1.05 מיליארד ש"ח מעלות ההשקעה בפרויקט, המוערכת בהיקף של כ-1.2 מיליארד ש"ח. חברת הפרויקט תעמיד את יתרת ההון הנדרש.

 

בהתאם לכושר הייצור החזוי של הפרויקט, הכנסות הפרויקט מתקבולי חשמל צפויים לעמוד על כ- 160-140 מיליון ש"ח לשנה, למשך תקופת הרישיון אשר תיפרס על פני 20 שנים.

 

תכנית רוח בראשית אושרה בוועדה הארצית לתכנון ובנייה של תשתיות לאומיות ובקבינט הדיור והשיגה רישיון מותנה וסקר חיבור מחייב בהספק של 189 מגה וואט.

 

את הפרויקט יקימו עבור אנלייט חברת נקסטקום ומנרב הנדסה, תמורת כ-260 מיליון ₪. לטובת הפרויקט הוקם מיזם משותף (50/50) לנקסטקום ומנרב אשר ישמשו יחד כקבלן הקמה של חוות טורבינות הרוח, המוחזק ב-60% בשרשור על ידי החברה הציבורית אנלייט אנרגיה מתחדשת, ויתרת האחזקה הינה על ידי שותפי אנלייט מקבוצת אוירם בע"מ.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה