דלתא גליל בתוכנית התייעלות וצמצום להתמודדות עם השפעות הקורונה

החברה מצמצמת הוצאות, מפחיתה משכורות ומאריכה תנאי תשלום לספקים; בקופת החברה מזומנים ושווי מזומנים מצטבר של כ-140 מיליון דולר ומסגרות אשראי של 160 מיליון דולר

חדשות ספונסר 02/04/2020 16:45

א+א-

דלתא גליל נוקטת בשורת צעדים להתמודדות עם השפעות וירוס הקורונה על פעילותה על מנת להיערך בצורה הטובה ביותר בתקופת הביניים עד לסיום המשבר וגיבוש אסטרטגיית יציאה מתקופה זו.

 

מטה הקבוצה בישראל ומטות חברות הבנות בחו"ל יפעלו במתכונת מצומצמת בתקופה הקרובה. כמו כן, החברה הוציאה עובדים רבים שעבודתם אינה נדרשת בתקופה זו לחופשה ללא תשלום, במספר מדינות בהן היא פועלת. לאור המשבר הכלל עולמי, ישנה הגמשה משמעותית של חוקי העבודה באירופה וארה"ב המאפשרת למעסיקים לפעול לצמצום הוצאותיהם בהתאם.

 

אייזק דבח, מנכ"ל החברה ובעל השליטה, הודיע לדירקטוריון החברה כי החל מחודש זה, הוא מוותר על 50% ממשכורתו לתקופה של 4 חודשים; חברי ההנהלה הבכירה ויתרו על 20% ממשכורותיהם לאותה תקופה. בנוסף, מתכוונת החברה להפחית, באופן זמני, עד 20% משכרם של עובדים מדרגי הביניים ומעלה, לתקופה שבין חודשיים ל- 4 חודשים, וזאת מבלי לגרוע מהיקף עבודתם.

 

עוד מתכוונת החברה לעכב תשלומי שכירות של חנויות ומשרדים בתקופת המשבר ולפתוח במשא ומתן עם המשכירים באשר לדמי השכירות הראויים לאותה תקופה וכן לתקופה שלאחר תום המשבר.

 

בנוסף, החברה פנתה לנותני השירותים שלה להארכת תנאי תשלום ולקבלת הנחה של בין 20-10% עד לתום השנה הנוכחית.

 

בתחום הייצור והשיווק דלתא מצמצמת פעילות ברמות שונות בחלק ממפעליה ברחבי העולם בהתאם לנדרש, אך ממשיכה להפעיל את אתרי הסחר המקוון שלה, בהתאם להנחיות הרשויות השונות ברחבי העולם לגבי אופן העברת המשלוחים ללקוחות.

 

ברמה התזרימית, דלתא ניצלה חלק ממסגרות האשראי הבנקאי המובטחות שעומדות לרשותה, בסך של 72 מיליון דולר ובוחנת כדאיות קבלת הלוואות נוספות בתנאים מוטבים, במסגרת תכניות ממשלתיות ולאומיות שאושרו בעקבות משבר הקורונה.

 

הנהלת החברה מתכוונת להמליץ לדירקטוריון החברה להימנע מחלוקת דיבידנדים לבעלי מניותיה, במהלך שנת 2020 .המלצה זו תיבחן בהמשך השנה בהתאם להתארכות תקופת המשבר והשלכותיו.

 

בשנים האחרונות השלימה החברה תכנית השקעות נרחבת במפעליה בעולם ולפיכך היא אינה נדרשת להשקעות נוספות משמעותיות ברכוש קבוע בשנה הקרובה. כמו כן, החברה האריכה את תנאי התשלום לספקים ב-60 יום מעבר לתנאים המקוריים.

בקופה של דלתא מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של כ-138 מיליון דולר וכן מסגרות אשראי מאושרות ומובטחות מעבר לאלו שכבר ניצלה כאמור לעיל בהיקף של כ-84 מיליון דולר וכן מסגרות אשראי נוספות שאינן מובטחות בסך של 81 מיליון דולר.

 

בהודעה לבורסה מציינת דלתא כי "כל אלה מעידים על חוסנה הפיננסי של הקבוצה ומעמידים אותה בנקודת פתיחה חזקה להתמודדות עם האתגרים הצפויים במהלך תקופת אי הוודאות ולניצול עוצמותיה של החברה לאחר היציאה מהמשבר הנוכחי".

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה