ביומיקס: תוצאות חיוביות בניסוי במוצר לטיפול באקנה

המוצר הציג בטיחות בשימוש, סבילות וירידה ברמות החיידק בעור ברמה מובהקת סטטיסטית; על בסיס תוצאות אילו בכוונת החברה לעבור לניסוי שלב 2

חדשות ספונסר 31/03/2020 14:29

א+א-

חברת ביומיקס חברת ביוטכנולוגיה הנמצאת בשלבים קליניים לפיתוח טיפולים מבוססי פאג’ים (וירוסים שתוקפים חיידקים) טבעיים ומהונדסים, מדווחת היום על תוצאות חיוביות בניסוי שלב 1 במוצר BX001 לאקנה.

 

הניסוי עמד ביעדו העיקרי, - בטיחות בשימוש וסבילות (tolerability) בשני מינונים, לצד ירידה מובהקת סטטיסטית של רמות חיידק בשם Cutibacterium acnes במינון הגבוה, בהשוואה לקבוצת הביקורת. חיידק ה- C. acnes מעורב בתהליכים הגורמים לאקנה.

 

"אנו נרגשים לדווח על תוצאות חיוביות, המדגימות לראשונה שקוקטייל הפאג’ים הטופיקלי, שפותח באמצעות הטכנולוגיה הייחודית של ביומיקס, גרם לירידה מובהקת סטטיסטית של רמות חיידק ה- C. acnes על העור בצורה בטוחה וסבילה.

 

על בסיס תוצאות אילו בכוונת החברה לעבור לניסוי שלב 2." ציין מנכ"ל החברה יונתן סולומון. "אנו מבצעים אנליזה נוספת של התוצאות, לצד הערכת ההשלכות של מגפת הקורונה על לוחות הזמנים שלנו לניסויים קליניים, ומתעתדים לספק עדכון באשר לעיתוי ניסוי שלב 2 יחד עם דיווח התוצאות הכספיות של הרבעון הראשון לשנת 2020".

 

BX001 הוא ג’ל טופיקלי המורכב מקוקטייל של פאג’ים טבעיים (שאינם מהונדסים גנטית), אשר תוקפים והורגים את חיידק ה- C. acnes, במטרה לשפר מראה עור עם אקנה. בעקבות שימוש בג’ל פעם ביום במשך 4 שבועות ומדידת רמות החיידק, נצפתה ירידה מובהקת סטטיסטית ברמות חיידק ה- C. acnes לאחר 5 שבועות.

 

שלב 2 בניסוי יימשך 12 שבועות, בדומה למרבית הניסויים בתחום האקנה, שמתוכננים להדגים אפקט קליני.

 

ניסוי שלב 1 נערך במרכז אחד, נמשך 4 שבועות וכלל 75 משתתפים עם אקנה ברמה קלה עד בינונית, אשר חולקו באופן רנדומלי ל-3 קבוצות: מינון גבוה, מינון נמוך וקבוצת ביקורת (הג’ל ללא פאג’ים).

 

ניסוי שלב 2 מתוכנן להימשך 12 שבועות ויכלול 100 משתתפים עם אקנה ברמה קלה עד בינונית, אשר יחולקו באופן רנדומלי ל-2 קבוצות: BX001 ופלסבו.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה