מעלות S&P מורידה את דירוג בזן בגלל השפעות הקורונה

" היערכות טובה מבחינת נזילות וביצועים טובים ב-2019 יקלו אך לא ימנעו לחלוטין את השפעות משבר הקורונה והירידה במרווחי הזיקוק"

חדשות ספונסר 31/03/2020 12:41

א+א-

חברת מעלות P&S הודיעה היום (ג’) על הורדת דירוג בזן ל ‘ilA-‘ עם תחזית שלילית. פעולת הדירוג נעשית על רקע פגיעה במגזר הנפט והגז והירידה המשמעותית בביקוש לחלק ממוצרי הזיקוק.

 

ההורדה ניתנת על רקע עליה אפשרית ביחס חוב מתואם ל- EBITDA מעל 3.5X בעוד שהתחזית השלילית מביאה בחשבון פגיעה אפשרית נוספת ביחסים הפיננסיים בתרחישי רגישות שליליים בהם השפעת הקורונה נמשכת לתוך 2021.

 

תחזית הדירוג השלילית משקפת את הערכת מעלות כי על אף יתרות המזומן של החברה ומיצובה העסקי בישראל, אם הירידה בביקוש ובמרווחים בתחום הזיקוק תימשך אל תוך 2021 ,היא עלולה להביא לפגיעה ביחסים הפיננסיים של החברה עד כדי הורדת דירוג נוספת.

 

מנגד, מסייגים במעלות, גדל הביקוש למוצרי הפטרוכימיה של בז"ן, בין היתר על רקע הביקוש הגדל למוצרי פלסטיקה וההישענות בישראל על יצרנים מקומיים, והמרווחים במגזר זה עולים ברמה הגלובלית.

 

להערכת מעלות, היערכות טובה מבחינת נזילות וביצועים טובים ב- 2019 יקלו אך לא ימנעו לחלוטין את השפעות משבר הקורונה. מעלות מציינת את יתרת המזומנים הגבוהה של החברה (למעלה מחצי מיליארד דולר), הפחתת היקף החוב והארכת מח"מ החוב לזמן ארוך, שביצעה החברה בשנים האחרונות.

 

עוד מציינת מעלות כי היא עשויה להעלות את דירוג בזן חזרה ל-’ilA’ אם בזן תציג יחס חוב מתואם ל- EBITDA של פחות מ- 3.5x. מעלות מציינת, כי תחזית הדירוג עשויה להתייצב אם השווקים והביקוש יחזרו, אפילו חלקית, למצבם טרום משבר הקורונה, או אם החברה תנקוט פעולות מתקנות כגון צמצום דיבידנדים והשקעות.

 

מעלות מעריכה כי החברה תנקוט את הפעולות הנדרשות על מנת לשמור על חוסנה הפיננסי בעת הזו.

 

קבוצת בזן מסרה בתגובה להורדת הדירוג: "בזן ערוכה מבחינה פיננסית להתמודדות עם השפעות נגיף הקורונה, לאחר שפעלה בשנים האחרונות להורדה משמעותית בהיקף החוב הפיננסי נטו והארכת מח"מ התחייבויותיה לזמן ארוך וצברה נכסים נזילים בהיקף משמעותי. 

 

מתוקף היותה מפעל חיוני, קבוצת בזן ממשיכה לפעול, לייצר ולספק למשק חומרי גלם חיוניים להפעלתו.

פעולת הדירוג הושפעה רבות מהתפרצות משבר הקורונה כשהיא לוקחת בחשבון גם תרחישי רגישות שליליים הנמשכים לתוך שנת 2021. אנו עדים לפעולות דירוג שליליות הננקטות על ידי S&P בחברות בענף הזיקוק והפטרוכימיה בעולם, לרבות מהגדולות הפועלות בענף."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה