דלק קידוחים מסכמת את הרבעון הרביעי עם עליה של 21% ברווח הנקי

ההכנסות השנתיות עמדו על כ-359 מיליון דולר; הפקת הגז מתמר ולוויתן נמשכת כסדרה על אף משבר הקורונה והיא לא צפויה להיפגע

חדשות ספונסר 30/03/2020 11:04

א+א-

חברת דלק קידוחים מסכמת את שנת 2019 ואת הרבעון הרביעי שלה, ומדווחת כי הרווח הנקי של השותפות ברבעון הרביעי עלה בכ-21% והסתכם ב-78.4 מיליון דולר, לעומת כ-50.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. העליה ברווח נובעת בעיקר מגידול בהכנסות המימון.

 

רווחי השותפות לשנה זו עמדו על כ-223.7 מיליון דולר, לעומת כ-276.8 מיליון דולר אשתקד. הירידה נובעת בעיקר מהתאמת שווי ההשקעה בתמר פטרוליום לשווי השוק שלה וכן מעלייה בהוצאות הפחת.

 

בניכוי תמלוגים רשמה השותפות הכנסות של כ-359 מיליון דולר ב-2019, לעומת הכנסות בניכוי תמלוגים של כ-367 מיליון דולר ב-2018.

 

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הגיע בשנת 2019 לכ-254 מיליון דולר, וסך המזומנים בקופת השותפות עומד על כ-335 מיליון דולר.

 

במהלך 2019 נרשמו ביקושי שיא מתמר ועמדו על 10.5 BCM וכלל צריכת הגז הטבעי במשק הישראלי בשנה זו עמדה על כ-11.25 BCM.

 

במאגר לויתן החלה ב-2019 הזרמת גז טבעי ללקוחות בשוק המקומי ביניהם לחברת חשמל ולחברת החשמל הירדנית. שבועיים לאחר מכן החלה הזרמת הגז הטבעי למצרים. בחודשים הקרובים יגבר קצב מכירת הגז מלוויתן לאור כניסתם של לקוחות חדשים במשק המקומי – תחנת הכוח IPM וכן הגדלת הכמויות הנמכרות למצרים במסגרת הסכם דולפינוס.

 

בשבועות הקרובים צפויות השותפות בלוויתן להשלים את סיום הרצת כלל המערכות על האסדה ולעות בהיףק ההפקה מהמאגר לתפוקה מלאה.

 

בדלק קידוחים מדגישים כי על אף האתגרים הגלובליים הקשים הנובעים ממשבר הקורונה בעולם, הפקת הגז מתמר ולוויתן נמשכת כסדרה והיא לא צפויה להיפגע.

 

יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים:"בייחוד בימים אלה חשוב לזכור שתעשיית הגז הטבעי ולדלק קידוחים במרכזה, מהווה קטר צמיחה חיוני למשק ומקור מרכזי להכנסות עבור המדינה. מאגר לוויתן מבטיח את עצמאותה האנרגטית של ישראל והופך אותה לשחקן מרכזי במשק האנרגיה האזורי.

 

גם בימים מורכבים אלו אנחנו מצליחים לספק את צרכי האנרגיה של ישראל ולייצא גז לשכנותינו. השוק כולו וביחוד מגזר האנרגיה נמצא בתקופה מאתגרת אבל דווקא בעת הזאת בולטת היציבות באספקת האנרגיה למשק ובתזרים ההכנסות של דלק קידוחים".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה