איסתא חתמה על הסכם מימון של עד 165 מיליון שקל

המימון הוא עבור המרכז הלוגיסטי בבית חלקיה – תחום המהוה מנוע צמיחה מרכזי עבור איסתא בשנים הקרובות; הריבית נקבעה על פריים בתוספת טווח של 0.3% עד 0.9%

חדשות ספונסר 29/03/2020 11:06

א+א-

חברת איסתא מודיעה כי חתמה על הסכם מימון בהיקף של עד 165 מיליון שקל עבור המרכז הלוגיסטי בבית חלקיה – תחום המהוה מנוע צמיחה מרכזי עבור איסתא בשנים הקרובות. הריבית בהסכם המימון נקבעה על ריבית פריים בתוספת טווח של 0.3% עד 0.9%.

 

במרכז הלוגיסטי בבית חלקיה נחתמו הסכמים עם חברות הלוגיסטיקה המובילות לוגיסטיקר ואוריין, עבור 2 חטיבות קרקע לתקופות השכרה של 12 ו-15 בהתאמה, תמורת דמי שכירות המסתכמים לסך של לפחות 12 מיליון שקל. הכנסות אלו אינן כוללות הכנסות ממערכת סולארית שתותקן על גג המבנה. חטיבת קרקע שלישית צפויה לקבל היתר בניה במהלך הרבעון השני של 2020. 

 

חלקה של החברה בעלות ההקמה של שני המבנים הנ"ל מוערכת בכ- 80 מיליון ש"ח, כאשר חלקה בהכנסות השנתיות של שני המבנים בתקופת השכירות הראשונה (לרבות הכנסות מהשכרת גגות ליצרני חשמל סולארי פולטו-וולטאי) צפויה לעמוד על כ- 8.5 מיליון ש"ח בתוספת מע"מ.

 

איסתא בונה ומשכירה מרכזים לוגיסטיים בישראל והקימה בשנים האחרונות פלטפורמה יזמית לניהול שלבי התכנון, השיווק והביצוע בפרויקטים בתחום התעשייה והלוגיסטיקה ובמיזמים משותפים עם מושבים וקיבוצים. פעילות זו מבוצעת יחד עם היזם נדב בלילה.

 

בנוסף למרכז הלוגיסטי בבית חלקיה, לחברה מתחם בשטח של 102 דונם במושב מגן שאול והיא מקדמת שיתופי פעולה עם מושבים וקיבוצים נוספים, בין השאר בקרבת נמל אשדוד.

 

לאיסתא נכסים 5 פרויקטים של "מחיר למשתכן", 3 מתוכם, בראשון לציון, גליל ים ורמת אפעל הם בהיקף של 850 יח"ד. לאור הגישה השמרנית של החברה, כמעט כל יח"ד נמכרו, גם לזכאי משרד השיכון וגם בשוק החופשי. 2 פרויקטים נוספים של מחיר למשתכן הצפויים להתחיל השנה הם בירושלים, בקטמון ובמורדות ארנונה.

 

פעילויות אלו הן בנוסף לפעילות התיירות והמלונאות של איסתא

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה