פנאקסיה מתחילה בהיערכות למכירות באירופה באמצעות המתקן במלטה

החברה צפויה להתחיל במכירות ראשונות דרך מלטה כפתרון זמני עד לקבלת היתר ייצוא על ידי הרשויות בישראל; כל ההכנסות יהיו של פנאקסיה ישראל

חדשות ספונסר 25/03/2020 09:52

א+א-

חברת הפארמה פנאקסיה הודיעה היום כי התקשרה בהסכם עם בעלת השליטה, פנאקסיה תעשיות פרמצבטיות, לשימוש במתקן המו״פ שלה במלטה לשם ייצור ומיצוי של מוצרי הקנאביס הרפואי המתקדמים של החברה (כגון: שמנים, תמציות לשאיפה, טבליות תת לשוניות, פתילות ועוד), המיועדים לשיווק ומכירה בשוק האירופאי.

 

ההסכם מאפשר לפנאקסיה ישראל, לפי שיקול דעתה הבלעדי, לעשות שימוש זמני במתקן המו״פ לצורכי ייצור עד לקבלת אישור ייצוא קבוע מישראל ולהתחיל בשיווק ומכירות לשוק האירופאי, ללא תלות בקבלת היתר ייצוא מישראל ממשרד הבריאות, בסמוך לאחר השלמת הסבתו למתקן ייצור מסחרי העומד בתקן EU-GMP וקבלת האישורים הרגולטוריים משלטונות מלטה, תהליך הצפוי להסתיים תוך מספר חודשים.

 

בכך למיטב ידיעת החברה, היא תהיה חברת הקנאביס הרפואי הראשונה בישראל שתייצר ותמכור באופן מסחרי מוצרי קנאביס רפואי במדינות האיחוד האירופאי.

 

שטח המתקן במלטה, אשר יופעל על ידי פנאקסיה ישראל, הינו כ-450 מ"ר, בעל כושר ייצור של מאות אלפי יחידות מוצרים בשנה, והוא מיועד וערוך למצות את תפרחות הקנאביס ולהוסיף את החומרים הפעילים לבסיס המוצרים המיוצר בישראל.

 

פנאקסיה ישראל תהיה אחראית ותישא בעלויות רכישת חומר גלם מחוץ לישראל והעברתו למלטה לשם מיצויו, כמו גם הובלת הרכיבים השונים של המוצרים מישראל אל מתקן הייצור, ועל פעילות שיווק והפצת המוצרים באירופה. כל ההכנסות מפעילות המתקן, כולל שיווק והפצת המוצרים באירופה, יהיו של פנאקסיה ישראל.

 

תמורת השימוש במתקן ובמשאביו תשלם פנאקסיה לבעלת השליטה את הוצאות ועלויות תפעול המתקן וכן את עלויות השימוש בהון האנושי, בתוספת מרווח קבוע בשיעור של 5.2%cost plus 5.2%) ). 

 

בשלב הראשון החברה צפויה להתחיל במכירות בשוק הגרמני והמלטזי. החברה הודיעה כי היא נמצאת בהליכי רישום של מוצריה במדינות נוספות באירופה ועם השלמתם תוכל לייצר את המוצרים במתקן במלטה ולשווקם במדינות נוספות.

 

יצוין כי כפי שהודיעה החברה לאחרונה, מוצרי החברה המיועדים להפצה בדנמרק על ידי STENOCARE ייוצרו במלואם במפעל החברה בישראל ושיווקם כפוף לקבלת היתר יצוא מישראל.

 

כניסת ההסכם לתוקף כפופה לאישור האורגנים המוסמכים בפנאקסיה ישראל ובבעלת השליטה, ולהתקיימותם של תנאים נוספים, ועם אישורו יהיה ההסכם בתוקף עד סוף שנת 2021 או עד לקבלת היתר יצוא על ידי הרשויות הרגולטוריות בישראל, לפי המוקדם.

 

יש לציין, שלהתפשטות נגיף הקורונה עשויה להיות השפעה הן על פעילות המתקן במלטה והן על התנהלות רשויות רגולטוריות שונות בישראל ומחוצה לה מולן פועלת הקבוצה, אשר עשויות להיות איטיות יותר בתגובתן ובמתן תשובות לבקשות רגולטוריות, ועל כן להשפיע על לוחות הזמנים לתחילת המכירות באירופה באמצעות המתקן במלטה, ככל שההתקשרות אכן תאושר והקבוצה תחל בפעילות ייצור המוצרים באמצעותו.

 

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה ישראל, מסר: "התחלת השימוש במתקן הייצור במלטה היא אבן דרך מהותית לכניסתנו לאירופה אשר להערכתנו הופכת את פנאקסיה לחברה הראשונה בישראל שתתחיל במכירות באיחוד האירופאי.

 

אנו נמצאים בשלבים מתקדמים לקראת רישום ואישור המוצרים המתקדמים שלנו והתקשרות בהסכמי הפצה ושיווק - בגרמניה בשלב ראשון ובמדינות נוספות בהמשך. בהתאם לתוכנית האסטרטגית שלנו, עסקנו בחודשים האחרונים בהכנות מסיביות להתרחבות לאירופה.

 

תחילת פעילות הייצור והשיווק באמצעות המתקן במלטה מאפשרת לנו לקצר את לוחות הזמנים לחדירה לשוק זה עם מוצרים איכותיים העומדים בתקנים המחמירים ביותר, שמאחוריהם יכולות המו"פ הבינלאומיות של פנאקסיה, וזאת עד לקבלת היתר יצוא מהשלטונות בישראל.

 

אנו מכוונים קדימה להמשך מימוש החזון של פנאקסיה להביא למטופלינו בישראל, וגם למטופלים חדשים באירופה, מגוון מוצרי קנאביס רפואי מתקדמים, הדירים ובטוחים יותר, בסטנדרטים פרמצבטיים פורצי דרך שאינם קיימים כיום בשוק."

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה