חברות סייבר ימשיכו לעבוד בשעת חירום

לאור תפקידו הייחודי של מערך הסייבר הלאומי בהגנה על מרחב הסייבר האזרחי, הוחרג גם המערך בתקנות לשעת חירום לטובת המשך תפקודו

חדשות ספונסר 23/03/2020 11:07

א+א- 1

במטרה לשמור על בטחון המשק הישראלי מפני מתקפות סייבר במיוחד בשעת חירום זו, ובמקביל להתרחבות תהליכי הדיגיטציה במשק, הוביל מערך הסייבר הלאומי מהלך לאישור המשך רציפות עבודתן של חברות למוצרי ושירותי הגנת סייבר ומחשוב בישראל, כך שימשיכו להעניק תמיכה ושירות למשק הישראלי ועבודתן תותר בשעת חירום. מדובר במאות חברות המעניקות שירותי הגנת סייבר ואבטחת מידע והמציעות מוצרי הגנה בתחום לגופים שונים. הממשלה אישרה את ההחרגה הלילה במסגרת תקנות שעת חירום.

 

"הגדרת החברות חיונית לשמירת הרציפות התפקודית של המשק הישראלי ומהווה צורך קיומי לגופים רבים" מסביר יגאל אונא, ראש מערך הסייבר הלאומי. "תוקפי סייבר מנצלים את העת הרגישה הזו כדי לבצע מתקפות שיכולות להטיל עול משמעותי נוסף על תפקוד המשק, ולכן קיימת חשיבות מוגברת לשמירת יכולות ההגנה הקיימות על ארגונים ואף להגברתן".

 

בתיקון לתקנות לשעת חירום שאושר אתמול בלילה, 22 במרץ 2020, על ידי הממשלה, נקבע כי חברות המספקות שירותים ומוצרים של הגנת סייבר ואבטחת מידע, יורשו לעבוד בשעת חירום באופן שלא תוטל עליהן מגבלה של העסקת רק חלק קטן ממצבת כוח האדם. לאור תפקידו הייחודי של מערך הסייבר הלאומי בהגנה על מרחב הסייבר האזרחי, הוחרג גם המערך בתקנות לשעת חירום לטובת המשך תפקודו בחירום.

 

חשיבות הגנת הסייבר על המרחב האזרחי מתעצמת בעת הזו לאור המעבר של גופים רבים במשק לעבודה מרחוק, התלות הגוברת בשירותים דיגיטליים לאזרח וחשיבות זמינות מידע אמין ומידי. בעולם זוהו אינדיקציות רבות למתקפות סייבר המכוונות לבתי חולים, למעבדות לאומיות, לממשלות ולאזרחים תוך ניצול הבהלה העולמית כדי לבצע מתקפות דיוג, מניעת שירות, כופרה ועוד. המערך הוציא באחרונה מספר התרעות בנושא, במסגרתן צוין בין היתר כי קיימים מעל ל-5,000 אתרים חשודים כמתחזים המשתמשים בשם המתחם coronavirus.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כל חברות מייצרות תוכנה-עובדות כרגיל

    מדבים שראש מערך הסייבר מחפש סיבה לפרסם שמו. בלי לראות את התמונה הכללית. כל החברות במשק שהן מפעל מועדף לפי חוק עידון השקעות הון - נחשבות חיוניות. בהן חברות סייבר - אבל גם יצרנית רובוט לניקוי בריכות כמו מיטרוניקס. ממשיכות לעבוד עם 100%. כל החברות במשק שאינן תיאטרון או מסעדה - ממשיכות לעבוד עם 30% מהעובדים - כאשר השאר מהבית. אני בטוח ב90% מחברות הסייבר עובדים היום 10-20% במשרדים - והרוב מהבית. אז גם בלי החרגה מתוקף היותן חיוניות למשק - היו ממשיכות לעבוד כמעט כרגיל. כותב את זה לא כדי להתווכח עם טמבל . אלא בשביל שתבינו - כל החברות היצואניות יכולות לעבוד. והשאלה - אם יהיה ביקוש למוצרים שלהן בחו"ל. זו הבעיה היחידה שלהן וקצת התייקרות משלוחים.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 23/03/2020 11:20