צרות בצרורות: המלווים של ענבר גרופ דורשים שתשיב 8.5 מיליון ₪

אחרי הפסדים של 30 מיליון ₪ מתחילת השנה, החברה שרפה את כל ההון העצמי ונדרשת גם להחזר הלוואות; בענבר גרופ בוחנים פתרונות עם היועצים המשפטיים

פולי טל 22/03/2020 10:08

א+א-

משבר הקורונה הגיע לחברת הנוסטרו ענבר גרופ, שפרסמה בשבועות האחרונים אזהרות רווח בזו אחר זו. החברה דיווחה בשבוע שעבר על הפסד עתק מצטבר מתחילת השנה הנאמד בסך של כ-30 מיליון ₪, המהווה למעשה את כל הונה העצמי של החברה ובשל כך היא אינה עומדת בהתניות הפיננסיות שלה מול הבנקים בישראל.

 

הבוקר מוסיפה ענבר ומדווחת כי בסוף השבוע התקבל מכתב מאת בא כוחם של מספר מלווים לחברה, שהחוב כלפיהם מסתכם בכ-8.5 מיליון ₪ ובו הם דורשים כי החברה תשיב להם מיידית את סכומי ההלוואות שהעמידו לחברה, לאלתר ותוך יום עסקים אחד כקבוע בהסכם בינם לבין החברה.

 

עוד במכתב המלווים אומרים באי הכח כי במידה והחברה אינה יכולה לעמוד בהחזר זה עליה לפעול באופן מיידי לביצוע כל הפעולות למינוי גורם נייטרלי שיבצע את מימוש נכסי החברה. כמו כן, ציינו המלווים כי הם מצפים שיקבע מנגנון שיתוף מיידי במסגרתו יציגו המלווים את תוכניותיהם ועמדתם לגבי מימוש נכסי החברה וכי כל פעולה בנכסי החברה, ממועד זה, לא תעשה ללא הסכמתם מראש ובכתב.

 

באותו יום נודע לחברה כי שני גורמים שהעמידו לחברה הלוואות בדרך של העמדת בטוחות בסך כולל של כ-3.5 מיליון ש"ח לטובת תאגיד בנקאי כנגד מימון שקיבלה החברה מאותו תאגיד בנקאי, פנו לבנק בדרישה לשחרור הבטוחות שהעמידו לו.

 

מענבר גרופ נמסר כי החברה מקיימת בחינות והתייעצויות שוטפות של הנהלת החברה ודירקטוריון החברה, במטרה לפרוע את חובותיה לנושים ובמטרה לנסות למצוא פתרון לדרישותיהם והיא פועלת בעניינים אלו בליווי יועציה המשפטיים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה