חדשות כלכלה category name

בנק ישראל מתחיל להשתמש ביתרות המט”ח

הבנק הודיע על הרחבת הפעילות בעסקאות SWAP דולר/שקל; בשלב ראשון הבנק מקצה 15 מיליארד דולר; יתרות המט"ח של בנק ישראל עומדות על 130 מיליארד דולר

חדשות ספונסר 18/03/2020 17:55

א+א-

בהמשך להודעת בנק ישראל ב-16.3.2020 על התחלה של רכישת אג"ח ממשלתי והפעלת כלי נזילות נוסף בשווקים הפיננסיים שהוא ביצוע עסקות החלף (SWAP) לפירעון לשבוע מול מערכת הבנקאות המקומית, בנק ישראל מרחיב את השימוש בכלי זה.

 

הבנק יקצה בשלב זה עד 15 מיליארד דולר לעסקות החלף דולר/שקל מול מערכת הבנקאות המקומית גם לטווחים של למעלה משבוע. בנק ישראל ימשיך להפעיל כלי זה כל עוד הלחצים לנזילות דולרית ימשיכו להיות גבוהים מאוד.

 

יצוין שכלי זה מופעל על ידי שימוש ביתרות המט"ח שבנק ישראל צבר בשנים האחרונות, שהיקפן עומד על כ-130 מיליארד דולר. רמת היתרות הגבוהה מאפשרת את אספקת הנזילות הנדרשת למערכת הפיננסית המקומית באופן יעיל.

 

בהודעה שפרסם הבנק נאמר כי כלי זה מתווסף למכלול הכלים בהם בנק ישראל משתמש על מנת להשיג את מטרותיו: יציבות מחירים, תמיכה במדיניות הכלכלית של הממשלה וביציבות המערכת הפיננסית. עוד נכתב כי בנק ישראל יבחן מעת לעת את דרכי הפעולה בכלי זה ויתאים אותן לפי הצורך, ויוסיף לנקוט במגוון צעדי המדיניות שעומדים לרשותו ככל שיידרש.​

​​​​​

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה