חדשות שוק ההון

פתאל בוחנת מכירת חלק ממלונות הקבוצה, המניה מתרסקת

בשלב זה סוגרת הקבוצה כ-50 מלונות מתוך 180 המלונות בישראל ובאירופה ומוציאה את העובדים לחופשה; המניה משלימה צניחה של 80% מתחילת השנה

חדשות ספונסר 16/03/2020 12:16

א+א- 2

חברת המלונות פתאל דיווחה אמש לאחר סיום המסחר כי לאור השלכות התפשטות נגיף הקורונה על הפעילות העסקית של החברה, היא ביצעה ומבצעת מספר פעולות כדי לנסות להתאים את הוצאותיה לירידה הצפויה בהכנסות.

 

בין הצעדים שהחברה מבצעת – צמצומים והתייעלות של כוח אדם, הן בכמות עובדים והן בכמות שעות העבודה. החברה בוחנת חלופות לעניין זה ובכלל זה הפחתות שכר רוחביות בטווח הזמן המיידי מעל סף השתכרות מסוים, תוכניות פרישה מרצון וכן פיטורים.

 

עוד מתכוונת החברה להוציא עובדים בארץ ובאירופה לחופשה ללא תשלום או לחופשה יזומה על חשבון ימי החופש שצברו. בפתאל מציינים כי בישראל, ספרד וגרמניה קיימת השתתפות של המדינה בשכר עובדים שיצאו לחל"ת בשיעור של 60%-80%.

 

החברה מתכוונת לאחד תפקידים במטה, באזורי הפעילות של החברה ובמלונות שישארו פעילים וכן לצמצם את פעילות הרווחה וההדרכה בקבוצה. מלונות בהם התפוסה נמוכה יסגרו ואורחיהם יועברו למלונות אחרים ברשת. בשלב זה סוגרת הקבוצה כ-50 מלונות מתוך 180 המלונות הפעילים בישראל ובאירופה ובכוונתה לשקול לסגור מלונות נוספים, בהתאם להתפתחויות.

 

בנוסף פנתה החברה לרשויות במרבית המדינות בהן היא פועלת בבקשה להעניק הנחות ודחיות תשלום ביחס לתשלומי חובה שונים ועצרה את כל השיפוצים וההשקעות במלונות הקבוצה.

 

כפועל יוצא מהפסקת פעילות מלונות וסגירתם, החברה תשהה חיובים הדדים של הצדדים להסכמי השכירות עד לחלוף מגפת הקורונה והשלכותיה על ענף התיירות והמלונאות.

 

הצעד הדרסטי ביותר שבוחנת החברה הוא מכירת חלק מהמלונות שבבעלותה ובכלל זה מלונות בבעלות חברת הבת פתאל אירופה בעסקאות במתווה של Sale and Lease Back באופן שיגדיל את יתרת המזומנים בקבוצה וכן הכנסת שותפים לחלק מהמלונות בשיעור של עד 50%. למרות האמור, בפתאל מבהירים כי במועד זה לא מתקיים משא ומתן עם שום גורם להכנסת שותף למלונות או מכירתם.

 

הצעד האחרון שהחברה בוחנת הוא מימון מחדש לנכסים לא ממומנים או לנכסים עם LTV נמוך וכן פריסה מחדש של חלק מהאשראי הבנקאי של החברה.

 

החברה מעריכה שביצוע הפעולות הללו עשוי להביא לקיטון משמעותי בתזרים ההוצאות השוטפות של הקבוצה בחודשים הקרובים, באופן שיהיה בו כדי להפחית במידה מסוימת את ההשפעה הישירה של הקיטון המהותי שצפוי בהכנסותיה בחודשים הקרובים. יחד עם זאת, היות וחלק מפעולות אלה תלוי במידת שיתוף הפעולה, הנכונות והרצון הטוב של צדדי ג’ ובכלל זה רשויות במדינות הפעילות של הקבוצה, אין כל וודאות שיעלה בידיה להשלים את הפעולות באופן המיטבי מבחינת החברה.

 

מטבע הדברים, מדובר באירוע משתנה אשר אינו בשליטת החברה וגורמים כגון המשך התפשטות נגיף הקורונה או עצירתו, החלטות של מדינות ורשויות רלבנטיות בארץ ובעולם להפסיק או לחדש טיסות ליעדים שונים, הגבלת כניסה של תיירים ממדינות מסוימות, הגבלות תנועה, הגבלות על התכנסויות או שינויים בביקוש, עשויים או עלולים להשפיע על החברה בהתאם.

 

מניית החברה מתרסקת היום בשיעור של 28% ומשלימה מהלך ירידות של קרוב ל-80% מתחילת השנה. אגרות החוב של החברה נסחרות בתשואה של 15-17%

 

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  עוד לא הגענו לשיא

  משנה זהירות ולפני הכל תשמרו על הבריאות שלכם
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  חצי 16/03/2020 12:30

 2. 2
  אסון מטורף מתרחש לנגד עינינו

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  1האנליסט 16/03/2020 12:17