קסניה: מדיטייט קיבלה אישור FDA למכירת ה-iTIND

קסניה מחזיקה ב-14.18% בחברה; iTIND הוא התקן זמני זעיר פולשני, המיועד לחולים הסובלים מערמונית שפירה מוגדלת

חדשות ספונסר 27/02/2020 12:12

א+א-

חברת קסניה מודיעה היום שמדיטייט, חברה המוחזקת על ידה בכ-14.18% עדכנה על קבלת אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (ה-FDA) למכירה של ה-iTIND, מוצר הדגל של מדיטייט, בארה"ב.

 

iTIND הוא התקן זמני זעיר פולשני, המיועד לחולים הסובלים מערמונית שפירה מוגדלת והינם בעלי אורח חיים פעיל, אשר טיפול תרופתי עבורם כרוך בתופעות לוואי או אינו יעיל, ואשר אינם מעוניינים בטיפול הכירורגי הקונבנציונלי הכרוך בהרדמה ממושכת, אשפוז של מספר ימים ונשיאת קטטר.

 

ההתקן מרחיק את רקמת הערמונית מצינור השופכה ובכך מאפשר הקלה בתסמינים וזרימת שתן משופרת. יתרה מזאת, ההתקן מותאם באופן מיטבי למבנה האנטומי באיזור הערמונית באופן הנמנע מפגיעה בצינורות הזרע ובתפקוד המיני, פגיעה שכיחה לאחר הטיפולים הכירורגיים הקונבנציונליים.

 

ההתקן החדשני מושתל תחת אלחוש מקומי דרך השופכה בהליך זעיר פולשני קצר (10-5 דקות), ואז מושאר בגופו של החולה למשך מספר ימים בסיומם מוצא ההתקן במרפאה תחת אלחוש מקומי תוך מספר דקות.

 

יזם מדיטייט הוא עדו קילמניק, מהנדס מכונות אשר בתפקידיו הקודמים היה סמנכ"ל פיתוח בחברת ביי-פס.

 

למעלה מ-115 מיליון גברים מעל לגיל 50 סובלים מגידול שפיר של הערמונית ומטופלים בתרופות או בניתוח. למיטב ידיעת מדיטייט, סך עלות כל הטיפולים בארה"ב בבעיית הערמונית מגיע לכדי 10 מיליארד דולר בשנה, מתוך זה כשני מיליארד דולר  בניתוח מסוג TURP הנפוץ ביותר.

 

בנוסף לניתוח, קיימות שיטות רבות לטיפול בערמונית בהן RF, thermotherapy Microwave ,לייזר, ועוד. בנוסף לטיפולים הפולשניים קיימות תרופות, בעיקר מסוג Alfa blockers  המשמשות לטיפול בבעיה. גודל השוק, בהיבט ההוצאה הכספית על טיפולים פולשניים גדל בשיעור קבוע של כ-12% לשנה במהלך השנים האחרונות.

 

יחד עם זאת, מסתמנת מגמה ברורה של מעבר מטיפולים פולשניים לטיפולים בהם ההתערבות הכירורגית הינה מינימאלית, בשל תופעות הלוואי הקשות ומשך האשפוז הארוך. על פי הערכת מדי-טייט, כ-20% מהטיפולים הדורשים התערבות כירורגית פולשנית יהיה ניתן להחליף בשיטת הטיפול של מדיטייט.

  1. מניות בכתבה
  2. קסניה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה