המסחר בת”א יתחדש לאחר יום של ירידות חדות

בוול סטריט נרשמו אמש ירידות דרמטיות בסגירה ובאסיה כעת מסכים אדומים. בורסות אירופה ננעלו במגמה שלילית. החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים לפי שעה על פתיחה חיובית

מערכת ספונסר 25/02/2020 08:49

א+א-

הבורסה המקומית צפויה להיפתח על רקע ירידות חדות אתמול בעולם ובתל אביב, בצל החשש מהשלכות נגיף הקורונה המתפשט. הבורסות באירופה ננעלו אתמול במגמה שלילית ובניו יורק נרשמה סגירה אדומה. המסחר באסיה מתנהל כעת בירידות. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה.
בתל אביב ננעל אתמול יום המסחר בירידות, בהובלת מדד הנפט והגז שצלל כ – 3.3%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף וכן בפער שלילי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית איי.אפ.אפ בפער חיובי של 1.46%, מניית כיל בפער חיובי של 0.83%, מניית פריגו בפער שלילי של 1.62% ומניות טבע וטאואר בפער שלילי של 1.18%.

חברת פריגו דיווחה הלילה שמינהל המזון והתרופות האמרקיאי, ה - FDA, העניק אישור לגירסה הגנרית של המוצר שלה, PROAIR HFA.

בנק ישראל הותיר אתמול את הריבית ברמה של 0.25%: "הוועדה מעריכה שלאור סביבת האינפלציה, המדיניות המוניטרית של הבנקים, ההתפתחויות בכלכלה העולמית ובשער החליפין, יהיה צורך להותיר את הריבית ברמתה למשך זמן ממושך או להפחיתה".

הרווח הנקי של סאפיינס עלה ב - 2019 ב - 38.6%. ההכנסות השנתיות עלו בכ - 12.2% והסתכמו מ - 325.7 מיליון דולר. החברה צופה שההכנסות לשנת 2020 יהיו בטווח של 377 - 383 מיליון דולר.

שיעור האבטלה במשק בחודש ינואר נותר ללא שינוי ברמה של 3.6%. בקרב גברים ירד שיעור האבטלה מ - 3.6% בחודש שעבר ל - 3.5%, בקרב הנשים עלתה האבטלה מ - 3.5% ל - 3.8%.

אנלייבקס נערכת להגדלת הייצור של ALLOCETRA לטיפול בחולי קורונה עם קריסת מערכות. Allocetra היא תרופה ניסיונית, הנחקרת כטיפול בחולים עם קריסת מערכות הקשורה לספסיס. ההחלטה להגדיל את היצור מגיעה בעקבות גילוי מקרה מאומת ראשון של קורונה בישראל.

גלובל כנפיים מוכרת שלושה מטוסים המוחכרים לבריטיש איירווייז. התמורה שתקבל החברה מוערכת בכ - 19 מיליון דולר. לאחר השלמת העסקה צפוי לחברה תזרים פנוי של כ - 40 מיליון דולר.

הראל פיננסים: "התרופה לקורונה היא סבלנות ופיזור רחב מאוד. ההתפתחויות סביב נגיף הקורונה ממשיכות להיות הגורם הדומיננטי לתנודות בשווקים. הסיכויים להפחתה בריבית בישראל בחודשים הקרובים, עלו".

דו"ח הסחר העולמי של בנק אוף אמריקה סקיוריטס מצא כי יותר מ - 80% מהחברות שנבדקו יישמו או מתכננות ליישם שינוי והעתקה של שרשראות האספקה שלהן מסין ומדינות נוספות. לפיכך שרשראות האספקה בסין ומדינות נוספות עומדות בפני שינויים דרמטיים.

אוגווינד מגייסת עד 30 מיליון ₪ בהנפקה פרטית. החברה קיבלה שתי התחייבויות להשקעה. הניצעים בהנפקה הפרטית יהיו זכאים למניות רגילות של החברה במחיר של 15 ₪ למניה.

אינטליקנה מוכרת את החזקותיה בחוות קנאביס רפואי ב - 7 מיליון ₪. החברה השלימה את הקמת מתקן הגידול שלה ומוכרת את חלקה בחווה אחרת. בנוסף מנהלת החברה מו"מ בפורטוגל עם בעל רישיון לגידול קנאביס רפואי בהיקף 10 דונם.

באטמ זכתה בחוזה סייבר בהיקף של 4 מיליון דולר. החוזה נחתם עם לקוח ממשלתי - בטחוני ותיק. ההזמנה תסופק במחצית השנייה של 2020. הכנסות החברה מלקוח זה מסתכמות עד כה בלמעלה מ - 18 מיליון דולר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה