שוק הפארם הישראלי השתנה משמעותית בשנה האחרונה והתחרות גוברת: שינויי בעלות של רשתות פארם קיימות, פיצול רשתות וכניסת שחקנים חדשים לשוק, מגדילה את התחרות והצרכנים מרוויחים.

 

משרד הכלכלה והתעשייה והמועצה לצרכנות ערכו בחינה של רמת המחירים בין רשתות השיווק והפארם בחודשים האחרונים, על מנת לאתר את מחירי הסל בכל אחת מהרשתות, הפערים ביניהן והשינוי במחיר בין החודשים. מהנתונים עולה כי רשתות השיווק והפארם הורידו את מחיריהן בסה"כ 3% בשנה האחרונה, כאשר רק בחודש האחרון היתה ירידה של 1%.

 

המועצה לצרכנות בדקה באמצעות מאגר המחירים ואפליקציית פרייסז, בהתאם לנתונים שמעלות הרשתות עצמן למאגר, למעלה מ- 40 מוצרים. בין המוצרים שנבדקו: דאודורנטים, משחות שיניים, שמפו, מוצרי היגיינה נשית, ג’ל גילוח ועוד. מחירים של מוצרים אלו נבדקו במאות סניפים של סופר פארם ושל Be פארם, אשר מעבירות נתונים למאגר המחירים.

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "התחרות נותנת את אותותיה, המחירים יורדים והצרכנים יוצאים נשכרים. הוראות שקיפות המחירים שבתוקף מאפשרות לצרכנים להשוות בין הרשתות השונות. אני קורא להם להשתמש באפליקציות השונות שעומדות לרשותם, באופן שיסייע להם לבצע צרכנות נבונה. המשרד ימשיך לקדם את התחרות ויפעל למול גופים בעלי נתח שוק גבוה המנצלים זאת לגביית מחירים מופרזים"

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 4
  עברנו לקנות אונליין

  ללא ספק המחירים באינטרנט זולים יותר והמשלוח עד הבית כיף יותר.

  • אחד שמבין
  • 20/02/2020 19:34
 • 2
  עברו לייבוא מקביל, ותורידו 30-50%

  מטורף לראות ברשתות הפארם לפעמים את אותו דורדורנט מי פה או משחת שיניים בפי 2 מחיר מחנות שמביאה את אותם מוצרים פשוט בכיתוב פולני/גרמני
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • McX
  • 19/02/2020 15:28