רועי רגרמן, מנכל קבוצת חמת<br>קרדיט: יח"צ
רועי רגרמן, מנכל קבוצת חמת קרדיט: יח"צ

קבוצת חמת מדווחת היום, כי היא השלימה את העסקה, שנחתמה לפני כחודשיים, לרכישת רשת אלוני מידי השותפות אינרום השקעות בתעשייה. הרכישה תתבצע באמצעות חברת הבת, חזיבנק, והתמורה שתשלם חמת תסתכם בכ-65 מיליון שקל, מתוכם כ-60 מיליון שקל ישולמו במועד ההשלמה. העסקה קיבלה את אישור הממונה על התחרות והתקיימו כל התנאים המתלים להשלמתה.

 

קבוצת חמת תממן את העסקה באמצעות אשראי שיילקח מקונסורציום בנקים, הכולל את לאומי, דיסקונט, הפועלים והבינלאומי, שהעמיד יחדיו מימון בסך של כ-60 מיליון שקל לטובת העסקה. ההלוואה היא שקלית, לתקופה של 7 שנים, ותישא ריבית בשיעור שנתי של פריים בתוספת מרווח של 0.45%-0.5%, העומדת לפירעון ב-28 תשלומים רבעוניים שווים.

 

יואב גולן, יו"ר קבוצת חמת: "אנו שמחים על השלמת העסקה לרכישת רשת אלוני. אנו נפעל באופן הדרגתי להטמעת פעילות אלוני בתוך קבוצת חמת, כך שכבר בהמשך השנה תיווצר סינרגיה בין חברות הקבוצה, שתוכל להביא לתרומה חיובית לפעילותה. לאלוני מוניטין מצוין בקרב קהלי היעד שלנו, מקבלנים ועד ללקוחות פרטיים, והיא מציעה מגוון של מוצרי גמר לתעשיית הבנייה. הרכישה תאפשר לנו להגדיל את פלחי השוק אליהם אנו פונים, ומעמיקה את פעילותנו בשוק הנהנה כיום מביקושים גוברים הודות לכמות הרבה של הפרויקטים הנמצאים בשלבי בניה שונים ברחבי הארץ".

 

אלוני היא רשת בפריסה ארצית של 7 אלומות תצוגה ומכירה בתחום הריצופים, חיפויים, כלים סניטריים, ברזים ומוצרי גמר משלימים לחדרי האמבטיה והמטבח. החברה מעסיקה כ- 230 עובדים והיא מן הוותיקות בארץ בתחום הכלים הסניטריים, החיפויים והקרמיקה. פועלת בשלושה ערוצי הפצה עיקריים: תחום הבניה הרוויה (מול קבלנים), פרויקטים מסחריים ולקוחות פרטיים.

 

בחמת ציינו, שדירקטוריון החברה מעריך כי פיתוח מגזר הקמעונאות והקרמיקה באמצעות אלוני יחזק את אסטרטגיית הצמיחה של החברה בענף המוכר לה, והנהנה מפוטנציאל צמיחה משמעותי. עוד מציינים בחמת, כי החברה אינה צופה שתידרש לבצע השקעות מהותיות כלשהן במסגרת אלוני.

 

את העסקה ליוו מטעם קבוצת חמת עורכי הדין יפית אדר שניצר, איל ואורי גוטליב ממשרד עוה״ד שניצר, גוטליב סאמט ושות׳; את אינרום ייצגו בעיסקה עורכי הדין שרון אמיר ומיטל צימברג לדרמן ממשרד עוה"ד נשיץ ברנדס אמיר ושות’.

 

מהנתונים שפרסמה חמת על העסקה עולה, כי אלוני רשמה בשנים האחרונות צמיחה בהכנסותיה ברווחיה. בתשעת החודשים הראשונים של 2019 רשמה החברה הכנסות בסך של כ-202.4 מיליון שקל, עם רווח נקי של כ-10.1 מיליון שקל ועם EBITDA של כ-15.9 מיליון שקל (בנטרול השפעת תקן IFRS16). זאת, לעומת הכנסות בסך של כ-259 מיליון שקל, רווח נקי של כ-14.1 מיליון שקל ו-EBITDA של כ-18.7 מיליון שקל בכל שנת 2018. בשנת 2017 רשמה אלוני הכנסות בסך של כ-245 מיליון שקל, רווח נקי בסך של כ-7.3 מיליון שקל ו-EBIDA בסך של כ-15.7 מיליון שקל.

 

קבוצת חמת עצמה סיימה את הרבעון השלישי של 2019 עם עלייה של כ-5.3% בהכנסותיה לכ-119.8 מיליון שקל, ועם גידול ברווח הנקי לכ-8.9 מיליון שקל.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש