בעל השליטה בשותפות רא”מ ביצע רכישות יה”ש בהיקף של כ-700 אלף ₪

בחודשים האחרונים בעל השליטה ביצע רכישות בהיקף של למעלה מ- 1 מיליון ₪

חדשות ספונסר 30/01/2020 09:23

א+א- 1

מתחת לרדאר התקשורתי, ולאחר ששותפות רא"מ (רותם אנרגיה מחצבים) דיווחה על הסכם אסטרטגי עם ענקית האנרגיה הבינ"ל Enefit, משפחת קאסלה, בעלת השליטה בשותף הכללי של שותפות רא"מ השלימה בימים האחרונים שורה של רכישות יה"ש בהיקף כולל של כ- 700,000 ₪. כך עולה מדיווחי השותפות בימים האחרונים.

 

בשותפות סירבו להתייחס לסיבה לגל הרכישות, אולם נראה כי בעלת השליטה החליטה לנצל את הירידות בשער היה"ש בימים האחרונים. ירידות שככל הנראה קשורות יותר לסנטימנט השלילי של כל מה שקשור במגזר הגז והנפט ואינן קשורות ישירות לשותפות. כזכור, זו אינה הפעם הראשונה שקאסלה אוסף יה"ש של רא"מ. במחצית 2019 השותפות דיווחה על רכישות של בעלת השליטה בהיקף של כ- 350,000 אלף ש"ח, רכישות שהתפרשו על פני מספר חודשים.

 

בימים אלו, שותפות רא"מ מתקדמת לקראת סגירה פיננסית בדרך להקמת מתקן שייתן פתרון משמעותי לבעיית פסולת הפלסטיק בישראל. השותפות מתכננת להקים במישור רותם מתקן להשבת אנרגיה מפסולת פלסטיק המיועדת להטמנה ופצלי נפט. יצוין כי כמות פסולת הפלסטיק בה תעשה השותפות שימוש (כ- 200,000 טון בשנה) מהווה כ- 20% מכמות הפלסטיק המיוצרת מדי שנה בישראל, פסולת שעד כה אין בארץ פתרון יעיל לטיפול בה וכיום מרביתה מועברת להטמנה.

 

כפי שפורסם בעבר, הפקת האנרגיה במתקן רא"מ תהיה באמצעות תהליך הפירוליזה, המהווה פתרון הסביבתי המועדף לטיפול בפסולת פלסטיק. התפוקה השנתית של מתקן הפקה תהיה כ- 1.5 מיליון חביות נפט. בנוסף, המתקן יפיק כ- 60-70MWh של חשמל.

 

בדצמבר 2019 דיווחה השותפות על חתימת הסכם אסטרטגי עם חברת Enefit, הנמנית בין יצרניות האנרגיה המתחדשת הגדולות ביותר בצפון אירופה. השותפות קיבלה רישיון בלעדי בישראל לעשות שימוש בטכנולוגיה של Enefit לצורך תכנון, הקמה ותפעול של המתקן אותו מתכננת רא"מ.

 

מתקן 280 Enefit מפיק אנרגיה משילוב של פצלי נפט ופסולת המכילה צמיגים משומשים גרוסים. בהנהלת רא"מ מסבירים כי ההסכם עם Enefit מהווה אבן דרך משמעותית בדרך לסגירה פיננסית עם גורמי מימון ויציאתו של הפרוייקט לדרך. במסגרת ההסכם, Enefit תלווה את רא"מ בהתקשרות מול EPC וגורמים מממנים, כאשר גורמים אלו יוכלו להיחשף למתקנים עובדים הדומים למתקן אותו רא"מ מקדמת בישראל ועבורו נדרש המימון.

 

על פי מצגת המשקיעים שהציגה השותפות בכנס המשקיעים טרם חתימת ההסכם עם Enefit, ובהסתמך על מודל פיננסי שהוכן ע"יBeta Finance המתמחה בייעוץ פיננסי ומימון פרוייקטים, השותפות העריכה שבמחיר לחבית נפט Brent של 37 דולר בלבד הפרויקט יוכל להגיע לאיזון (Breakeven). במחיר חבית נפט מסוג Brent של 55 דולר, ה- EBITDA צפויה לעמוד על 45 מיליון דולר וההכנסות צפויות לעמוד על 85 מיליון דולר בשנה.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    הדר ואני העלינו כמעט בכל פעם את

    ההודעות על הקניות שנעשו על ידי בעל העניין . מצד אחד לא מבטיח עליות ופעילות חיובית בנייר כפי שנוכחנו לדעת ( יתכן בגלל החשש מפני הנגיף שמשפיע על הלך הרוחות בבורסות ... ) ומצד שני בהחלט מעיד אל אמון מצד בעל העניין . בנוסף הייתי מצפה דווקא בימי הירידות השבוע לרכישות ולתמיכה , מה שלא נעשה .
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ינטוV 30/01/2020 09:56