חדשות שוק ההון

בנק לאומי הנפיק אג”ח בחו”ל ב-750 מיליון דולר

בהנפקה השתתפו מעל 200 גופי השקעה מוסדיים בארה"ב, אירופה ואסיה; סך הביקושים עלה על 4 מיליארד דולר

חדשות ספונסר 23/01/2020 09:59

א+א-

בנק לאומי דיווח היום, כי השלים את תהליך התמחור  pricing)) להנפקת אג"ח נדחה עם מנגנון ספיגת הפסדים בקרב גופי השקעה מוסדיים מהשורה הראשונה בארה"ב, אירופה ואסיה, עם ביקושים של יותר מ- 4 מיליארד דולר, אשר הגיעו ממעל ל- 200 גופים.

 

ההנפקה היא של איגרות חוב מסוג קוקו לתקופה של 11 שנה, עם אפשרות של פדיון מוקדם לאחר 6 שנים ובריבית אטרקטיבית של 3.275% . לאומי הוא הבנק הישראלי הראשון המנפיק חוב למשקיעים מחוץ לישראל, הצפוי להירשם למסחר במערכת רצף מוסדיים בבורסה לניירות ערך בתל-אביב, ובכך מרחיב באופן משמעותי את קשת המשקיעים, אשר היתה פתוחה עד עתה למשקיעים מוסדיים ישראלים בלבד.

 

מנכ"ל בנק לאומי, חנן פרידמן, ציין: "התוצאות המצוינות של ההנפקה, כמו גם היקף הביקושים שעלה משמעותית על כל הציפיות, מהווים הבעת אמון חד משמעית של גופים מוסדיים מכל העולם - שהינם בעלי מומחיות – בחוסן של לאומי ובמעמדו התחרותי המוביל בשוק. לאומי היה הבנק הראשון שהנפיק אג"ח COCO בישראל, לפני כחמש שנים. כעת לאומי הוא גם הראשון שמנפיק COCO למשקיעים זרים מחוץ לישראל, ופותח בכך הזדמנות לכלל הגופים הפיננסים בישראל".

 

סמנכ"ל הכספים של לאומי, עומר זיו, ציין: " לאחר פגישות עם עשרות משקיעים מארצות הברית, אירופה ואסיה, התרשמתי מההערכה הרבה שיש להם ללאומי בפרט ולכלכלה הישראלית בכלל. ביקושי העתק הללו הגיעו מגופים מוסדיים מובילים בעולם, לאחר דיוני עומק בכלכלה הישראלית בביצועים, באסטרטגיה ובמעמד התרותי של לאומי. התוצאות המצויינות אליהן הגענו, המשקפות רמות ריבית של הבנקים המובילים בעולם, הינן הצלחה ענקית בכל קנה מידה.

 

ההנפקה הובלה על ידי CITI כחתם ראשי בשיתוף עם HSBC , Morgan Stanley ו- BNP Paribas .את בנק לאומי ייצגו בהנפקה עורכי הדין רון בן-מנחם וניר דאש מהרצוג פוקס נאמן

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה