חדשות שוק ההון

ביקושי יתר בהנפקת אג”ח להמרה של חברת לפידות

החברה השלימה גיוס של כ-115 מיליון שקל בשלב המוסדי בריבית אפקטיבית של 0%; במכרז התקבלו ביקושים בהיקף של כ-238 מיליון שקל

חדשות ספונסר 16/01/2020 10:46

א+א-

חברת לפידות ששליטת איש העסקים יעקב לוקסנבורג מדווח הבוקר כי השלימה את השלב המוסדי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה, הניתנת להמרה למניות החברה. במסגרת המכרז המוסדי שהתקיים אתמול, קיבלה החברה ביקושים בהיקף של 238 מיליוני שקל, מתוכם בחרה החברה להיענות להצעות בהיקף של 115 מיליון שקל.

 

המחיר שנקבע במכרז המוסדי הוא 104.1 שקל לכל אג"ח. מחיר זה יהווה את מחיר המינימום בשלב הציבורי, שייערך היום. בין הגופים שהשתתפו בהנפקת האג"ח: ילין לפידות, נוקד, אי. בי. אי קרנות נאמנות, מור קרנות נאמנות.

 

סדרת אגרות החוב החדשה (סדרה 1) ניתנת להמרה למניות החברה, ביחס המרה של 24 ע"נ אגרות חוב למניה, פרמיה של כ-13% ביחס למחיר הנוכחי של מניית לפידות. אגרות החוב נושאות ריבית של 2% אשר תשולם פעמיים בשנה, כאשר קרן האג"ח תיפרע בתשלום אחד, בסוף שנת 2021.

 

בעקבות ביקושי היתר נקבע במכרז מחיר סגירה של 1,041 לכל 1,000 ע"נ, המשקף תשואה אפקטיבית של 0%. הנפקת האג"ח הנוכחית משלימה את גיוס כלל הקורות הנדרשים ללפידות לצורך רכישת אפריקה השקעות, זאת לאחר שאסיפה בעלי האג"ח באפריקה השקעות בחרה בהצעת לפידות כהצעה הזוכה במכרז שקיימו. בעלי האג"ח באפריקה השקעות הביעו תמיכה מלאה בהצעת לפידות ואמון מלא ביכולתה הפיננסית והעסקית להניב את הערך הגבוה ביותר לבעלי האג"ח.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה