חדשות שוק ההון

להב במו”מ מתקדם לרכישת חברה פרטית בתחום האנרגיה המתחדשת

התמורה לעסקה עומדת על סך של 44.6 מיליון שקלים

חדשות ספונסר 16/01/2020 10:45

א+א-

חברת להב אל.אר הודיעה כי מנהלת משא ומתן לרכישת חברה ישראלית פרטית העוסקת בתחום האנרגיה המתחדשת והמחזיקה בזכויות בכ-89 מתקני ייצור פוטו וולטאים בהספק מצטבר של כ-4 מגה וואט בתמורה לכ-44.6 מיליון שקל.

 

כל ההכנסות ממכירת חשמל המיוצר במתקנים הן מחברת חשמל על פי הסדרות הקיימות בהסכמים ממוצעים לעוד כ-12.5 שנים. ה-NOI השנתי הצפוי של החברה הנרכשת מסתכם לכ-6.5-7 מיליון שקל.

 

ההון העצמי הצפוי של להב אל.אר בעסקה הינו כ-26.3 מיליון שקל, בהנחה שההלוואות הקיימות לא יגדלו. התשואה השנתית להון העצמי (על בסיס ההלוואות הקיימות היום בחברה) מוערכת בכ- 16%- 17% (EIRR), ותשואת העסקה כ- 14%-14.5% (PIRR) (על בסיס הערכה של ערך גרט 0 ולפני תשלום מס). החברה בוחנת הגדלת המימון הבנקאי.

 

בכוונת להב אל אר, לבדוק פיתוח החברה כפי שעשתה בעבר ולבדוק קידום פרויקטים נוספים בתחום האנרגיה הירוקה המתחדשת הן באמצעות רכישת פרויקטים מניבים בתחום והן ביזמות בקרקעות איתם תחתום החברה הסכמים. פיתוח האנרגיה המתחדשת יבוצע על ידי החברה הנרכשת, או על ידי להב עצמה, או על ידי להב ושותפים.

 

אלי להב, יושב ראש החברה מסר: ."בהמשך לכניסה של אבי לוי כמשקיע ובעל שליטה וגיוס ההון הצפוי, הנהלת החברה הצהירה בעבר כי היא מאמינה גדולה בתחום האנרגיה המתחדשת, וזוהי העסקה הראשונה שלנו כחזרה לתחום זה. אנו בוחנים פרויקטים נוספים בתחום, הן באמצעות רכישה והן באמצעות יזמות בקרקעות איתם החברה תחתום על הסכמים. אנו מקווים ומאמינים כי תחום האנרגיה המתחדשת יהפוך לתחום מהותי עבור החברה".

 

נציין, לפני כחודש הודיעה החברה כי בוחנת גיוס הון בדרך של הנפקת זכויות בהיקף של 180 - 150 מיליון שקל. אבי לוי הודיע כי ישתתף בהנפקת הזכויות בהיקף שלא יפחת מכ-95 מיליון שקל ובכך יהפוך לבעל שליטה בחברה. לאחר הנפקת הזכויות ומימוש האופציות והאגח להמרה אבי לוי צפוי להחזיק כ-38%-45% מהון המניות של להב אל.אר ואלי להב כ-20% מהון המניות של החברה. ההון העצמי הצפוי של החברה בהשלמת הגיוס ובהמרת האגחים צפוי להיות כ-340-350 מיליון שקל לעומת כ-135 מיליון שקל כיום.

 

במקביל להנפקת זכויות דיווחה להב אל אר על מו"מ מתקדם לרכישת 31 מרכזי קניות המשרתים צרכי אוכלוסיה מקומית בגרמניה בתמורה לכ-76-78 מיליון אירו (כ-300 מיליון שקל), חלקה של להב אל אר בעסקה כ-75% וההון העצמי הצפוי יהא בין 24-32 מיליוני אירו (כ-100 מיליון שקל). תשואה עסקה צפויה של כ-8%. תשואה צפויה להון העצמי של כ-10%.

 

שטחם הבנוי של המרכזים הינו כ- 73 אלפי מ"ר (מתוכו כ-6.7 אלפי מ"ר שטח ריק) ודמי השכירות השנתיים כ- 6 מיליוני אירו. תקופת השכירות הממוצעת של כלל הנכסים הינה כ- 7 שנים לרשתות סופר מרקט, מוצרים לבית, פארם ועוד מוביליות בגרמניה, ביניהן Netto, Edeka, Lidl, Aldi, Rewe, Rossman, DM ועוד. לאחר השלמת העסקה יהיו בבעלות החברה למעלה מ-70 מרכזי קניות בגרמניה (מרביתם שכונתיים) לעומת כ-40 כיום והכנסות החברה צפויות לגדול בכ-60%.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה