חדשות שוק ההון

כספי הפנסיה של עובדי נמלי ישראל בהיקף של כ-4 מיליארד ₪ עוברים להלמן-אלדובי

בית ההשקעות זכה במכרז לפני למעלה משנה, אך אישור הממונה על שוק ההון הביטוח והחסכון התקבל רק עכשיו; הלמן אלדובי יקימו ינהלו את קופת הגמל עבור 2,300 עובדי החברה וגימלאיה

חדשות ספונסר 02/01/2020 11:32

א+א-

לאחר קבלת אישור הממונה על שוק ההון, הביטוח והחסכון, כספי הפנסיה של כ-2,300 עובדי חברת נמלי ישראל, בהיקף של כ-4 מיליארד ₪, עוברים לבית ההשקעות הלמן-אלדובי. זאת לאחר שבית ההשקעות זכה לפני למעלה משנה (נובמבר 2018) במכרז שהתקיים להקמה וניהול של ניהול קופת הגמל המרכזית לקצבה של עובדי חנ"י למשך 5 שנים עם אופציה להארכה. 

 

במכרז התמודדו מספר גופים והבחירה נעשתה על פי קריטריונים שונים, ובכללם תשואות ודמי ניהול. על פי דרישת המכרז, בית ההשקעות הקים עבור חנ"י קופה ייעודית שתנוהל תחת חברת הלמן-אלדובי גמל ופנסיה. עם הקמת הקופה, הכספים אשר הוחזקו עד כה בחשבונות ייעודיים שהתנהלו על שם חברת נמלי ישראל בנאמנות לטובת עובדים וגמלאים שחל עליהם הסדר פנסיה תקציבית, יועברו לבית ההשקעות.

 

חברת נמלי ישראל מקימה, מפתחת ומשכללת את נמלי הים המסחריים בחיפה, באשדוד ובאילת ומופקדת על הקמת הנמלים החדשים: נמל הדרום באשדוד, ונמל המפרץ בחיפה, לתועלת המשק ולקידום כלכלת ישראל.

 

החברה מדורגת Aa1 (אופק יציב) ע"י חברת מדרוג ו AAA -ע"י מעלות, והכנסותיה מושקעות בפיתוח נמלי הים. תוכניות הפיתוח שמבצעת החברה נועדו לתת מענה לצרכי המשק בראיית הדורות באים, להבטיח את פקידתן של אוניות הענק לאור השינויים הדרמטיים בגודל האוניות ולמצות את הפוטנציאל הטמון במיקומה האסטרטגי של ישראל.

 

רמי דרור, מנכ"ל הלמן-אלדובי: "בית ההשקעות ממשיך בתנופת הצמיחה ובגיוס עמיתים וימשיך לחולל את התחרות בתחום החיסכון ארוך הטווח בישראל. כבית השקעות המתמחה בתחום הפנסיוני, להלמן-אלדובי ניסיון רב בקליטה וניהול של קופות גמל לסוגיהן ואנו משוכנעים כי הדבר יאפשר לנו להעניק לעובדי חברת נמלי ישראל וגימלאיה, את השירות הטוב והמקצועי ביותר". 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה