חדשות שוק ההון

בזן חתמה על הסכם תיקון נוסף עם הבנקים לשיפור תנאי הסכם המימון

12 חודשים בלבד לאחר המיחזור הקודם, מרווח האשראי הבנקאי של בזן יורד בכ-1% תוך הארכת המח"מ ל- 5 שנים

חדשות ספונסר 24/12/2019 10:12

א+א-

חברת בזן מדווחת הבוקר על תיקון נוסף להסכם המימון הבנקאי העיקרי של הקבוצה, בפעם השנייה בתוך שנה, שיחסוך לקבוצה כ-6 מיליון דולר נוספים בעלויות המימון לאורך חיי ההלוואה שיתרתה כיום כ- 243 מיליון דולר.

 

מהלך זה מגיע לאחר העלאת דירוג האשראי של בזן באפריל האחרון לרמה של ’A’ ולהנפקת אג"ח בספטמבר האחרון בריבית דולרית קבועה של 4.1% ובמח"מ של כ- 6 שנים.

 

בדצמבר אשתקד חתמה בזן על תיקון להסכם שכלל הפחתת מרווח האשראי מעל הליבור מרמה של 5% ל- 3.6% בשנה, ששיקף חיסכון בעלויות מימון של כ-17 מיליון דולר. בתיקון הנוסף שנחתם כעת, מרווח האשראי מעל הליבור הופחת בשנית, מ-3.6% ל- 2.85% תוך הארכת המח"מ מכ- 3.3 ל- 5 שנים. 

 

שלומי בסון, מ"מ מנכ"ל קבוצת בזן: "מדיניות פיננסית אחראית ומאוזנת לאורך זמן לצד הפחתת המינוף הפיננסי, ממשיכים להעניק לבזן את הגמישות הדרושה לה על מנת לצלוח את האתגרים העומדים בפניה ולנצל הזדמנויות עסקיות".

 

אנה ברנשטיין, סמנכ"לית כספים קבוצת בזן: "הוזלת עלויות מימון והארכת מח"מ בתיקון להסכם, מצטרפים לשורת מהלכים פיננסיים שבצעה הקבוצה בשנים האחרונות בשוק ההון ומול המערכת הבנקאית שהובילו להפחתה משמעותית של שיעורי הריבית, הגדלת הגמישות, האיתנות הפיננסית ונזילות הקבוצה."

 

החברה פנתה לרשות לניירות ערך בעניין הטיפול החשבונאי בתיקון הסכם הסינדיקציה, משום שלפי עמדתה המקצועית, יש להתאים את שיעור הריבית האפקטיבית של ההלוואה ולהכיר בהוצאות בגין הריבית האפקטיבית המתואמת על פני יתרת תקופת ההלוואה.

 

במידה ועמדת החברה לא תתקבל, בזן תידרש להכיר בהכנסות מימון חד פעמיות בסך של כ- 17 מיליון דולר (המשקפות את הפער בין ערך ההתחייבות בספרים לפני השינוי לערך הנוכחי של תזרים המזומנים המתוקן כשהוא מהוון בשיעור הריבית האפקטיבי המקורי של ההלוואה).

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה