ביולייט תשקיע מיליון דולר בטכנולוגית לייזר לטיפול בגלאוקומה

החברה תשקיע בבלקין לייזר בתמורה למניות בכורה במסגרת סבב השקעה של עד כ-5 מיליון דולר

חדשות ספונסר 22/12/2019 16:08

א+א- 3

חברת ביולייט מדווחת היום על הסכם השקעה שנחתם עם חברת בלקין לייזר, חברה ישראלית פרטית המפתחת טכנולוגיית לייזר המיועדת לטיפול במחלת הגלאוקומה.

 

על פי ההסכם, החברה תשקיע בבלקין לייזר כ- 1 מיליון דולר בתמורה למניות בכורה ב’ במסגרת סבב השקעה, יחד עם משקיעים נוספים, של עד כ- 5 מיליון דולר. בלקין לייזר תוכל להרחיב את סבב הגיוס עד לסכום מקסימלי של כ- 10 מיליון דולר. במסגרת זו תוכל החברה להגדיל השקעתה בכ- 100 אלפי דולר נוספים.

 

עם השלמת ההשקעה תחזיק ביולייט בכ-6% מהון המניות המונפק והנפרע בהנחת המרה מלאה של בלקין לייזר (כ- %5 בדילול מלא). בהנחה שיגויס הסכום המקסימלי, החברה צפויה להחזיק בכ-5% מהון המניות המונפק והנפרע בהנחת המרה מלאה של בלקין לייזר (כ-4% בדילול מלא).

 

בלקין לייזר מפתחת מכשיר לייזר שמטרתו לאפשר לחולי גלאוקומה לקבל טיפול לייזר יעיל וקצר כטיפול ראשוני במחלה, במקום או בנוסף לטיפות עיניים, וכך להנגיש לחולים שיטת טיפול באמצעות לייזר מוכרת ומוכחת שעד כה דרשה מומחיות מטפל, הייתה כרוכה במגע עם העין ובאי נוחות למטופל.

 

הטכנולוגיה של בלקין לייזר מתבססת על הסכם רישיון מבית חולים שיבא ואוניברסיטת תל אביב, על בסיס פטנט שרשם פרופ’ מיכאל בלקין, המנהל הרפואי של בלקין לייזר. החברה השלימה בהצלחה בישראל ניסוי קליני בבני אדם והחלה בניסוי קליני רב-מרכזי באירופה - באנגליה ובאיטליה לשם השגת אישור CE למוצר.

 

ההשקעה בבלקין לייזר מצטרפת להשקעות נוספות שביצעה החברה לאחרונה בחברות סנאוקוליס וטארסיוס ועולה בקנה אחד עם התוכניות, היעדים והאסטרטגיה העסקית של החברה, ומשתלבת כחלק מפיתוח פעילות הליבה והרחבת פורטפוליו הטכנולוגיות והמוצרים בתחום מחלות העיניים שהחברה משקיעה בהן. 

 

כל זאת מתוך מטרה לבנות מנועי צמיחה עתידיים נוספים, שהחברה מאמינה ביכולתם לייצר ערך לחברה ולבעלי מניותיה בטווח זמן הבינוני עד ארוך.

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מקוב זבל

  איך לקח חברת אחזקות עם פוטנציאל ומחק 96% לבעלי מניות. במקומו הייתי משנה שם ועושה ניתוח פלסטי.

  אדוורד 24/12/2019 00:13

 2. 2
  עוד אחת מהביו-שקר ששנים כאן|8|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  wildstar 22/12/2019 16:21

 3. 3
  איבדתי בביולט את התחתונים שלי...|6|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אקוש 22/12/2019 16:20