אנרג’יקס זכתה במכרז תעריף לשתי חוות רוח בפולין

החוות יהיו זכאיות לתעריף מובטח, צמוד מדד למשך 15 שנים; עלות ההשקעה מוערכת בין 500-600 מיליון ₪

חדשות ספונסר 22/12/2019 09:26

א+א- 1

חברת אנרג’יקס עדכנה על זכייה במכרז רוח לתעריף מובטח לייצור חשמל שפורסם על ידי רשות החשמל הפולנית לשני פרויקטים שבבעלותה להקמת חוות רוח בהספק כולל של כ- MW120.

 

במסגרת תנאי המכרז, כל אחת מחוות הרוח שזכו, תהיה זכאית לתעריף מובטח, צמוד מדד, למשך 15 שנים ביחס לתפוקת חשמל בשיעור ממוצע של כ- 65% מצפי ייצור החשמל בכל אחת מחוות הרוח. היתרה תימכר במחירי שוק.

 

עלות ההשקעה הצפויה להקמת שתי חוות הרוח שזכו במכרז מוערכת בכ-500-600 מיליון ש"ח. החברה צופה כי סך ה- EBITDA השנתי הממוצע שיניבו שתי חוות הרוח הנ"ל עם הפעלתן המסחרית המלאה אשר צפויה להתחיל במחצית השנייה לשנת 2021 מוערך בסך של 55-65 מיליון ש"ח.

 

אסא (אסי) לוינגר, מנכ"ל אנרג’יקס מסר: "אני שמח על זכייתנו במכרז לתעריף מובטח שהתקיים בפולין ביחס לשתי חוות רוח בהספק של 120 מגה וואט. עם הזכייה במכרז, בכוונתנו להיערך בהקדם האפשרי להשלמת כל הנדרש לתחילת עבודות ההקמה של שתי חוות הרוח, במטרה להגיע להפעלה מסחרית כבר במהלך המחצית השנייה של 2021, ובכך סך ההספק המותקן הכולל של אנרג’יקס בפולין יעמוד על כ- 240MW.

 

בנוסף החברה מחזיקה 68% בפרויקט להקמת חוות רוח נוספת המצויה בשלבי פיתוח מתקדמים בהספק של כ-56MW.

 

אנו ממשיכים לראות בשוק בפולין פוטנציאל רב ומנוע צמיחה נוסף בתחום הרוח לאור הנתונים המקרו כלכליים הטובים בפולין , הצפי לגידול בביקוש לחשמל וכן הפעולות שמבצעת ממשלת פולין במטרה להגדיל את חלקה של האנרגיה המתחדשת בסל צריכת החשמל.

 

אנו מאמינים שהידע והניסיון שצברנו במהלך השנים האחרונות בפיתוח והקמת חוות גדולות לייצור חשמל מאנרגיית רוח בשילוב הקשרים האיתנים שלנו עם הספקים המובילים וכן מערך הפעילות המקצועי שהחברה הקימה בפולין מאפשרים לנו להמשיך ולחזק את מעמדנו כשחקן משמעותי בתחום הרוח בפולין."

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אין כמו שילוב של משבר טוב וריבית

    זולה כדי לפרוח. אני ממש סקרן לראות באיזו ריבית יסגר המימון לפרויקט הזה.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ניר כהן 22/12/2019 10:01