מנורה מבטחים תספק אשראי של 90 מיליון ₪ למיזם ההלוואות בלנדר

העמדת קו האשראי תעשה באמצעות חברה ייעודית; בנוסף תקבל החברה הייעודית הלוואה בהיקף של 10 מיליון ₪

חדשות ספונסר 19/12/2019 18:03

א+א-

בלנדר-הלוואות בין אנשים חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת מנורה מבטחים. במסגרת ההסכם, תעמיד מנורה לרשות בלנדר קו אשראי לשם העמדת הלוואות צרכניות לציבור הישראלי.

 

העמדת קו האשראי בהיקף של 90 מיליון שקל על ידי מנורה מבטחים יעשה באמצעות חברה ייעודית (SPV), ובנוסף תקבל החברה הייעודית הלוואה נחותה בהיקף של 10 מיליון שקל. זו הפעם הראשונה שנעשה שימוש במבנה זה בישראל להעמדת קו אשראי עתידי, בשונה מקניית פורטפוליו קיים. את העסקה יזמה והובילה חברת אקטיב חיתום בניהולו של עומרי לוי.

 

ד"ר גל אביב, מנכ"ל בלנדר הלוואות בין אנשים: "בלנדר שמחה על שיתוף הפעולה האסטרטגי עם חברת מנורה מבטחים. מדובר במשקיע מוסדי משמעותי במשק הישראלי. הסכם שיתוף הפעולה נחתם לאחר שמנורה ביצעה בדיקת נאותות מקיפה ביחס לתיק ההלוואות של בלנדר וכן ביחס לפעילות הפלטפורמה. העסקה מגובה בביטחונות, מנגנוני הגנה, וביטוח חיצוני ייחודי לבלנדר."

 

בלנדר חצתה בשנה האחרונה את רף ה 350,000 לקוחות רשומים וכ 35,000 לקוחות משלמים ונתנה עד היום מעל 500,000,000 ₪ הלוואות. מדי חודש מעניקה החברה כ-1,000 הלוואות בסך כולל של עשרות מיליוני שקלים. 

 

קו אשראי זה נועד לתת מענה לביקוש רב להלוואות במסלול בצמיחה מהירה בבלנדר – העמדת אשראי צרכני בנקודות מכירה. מדובר בבתי עסק המאפשרים ללקוחותיהם לשלם עבור המוצרים או השירותים שהם רוכשים באמצעות בלנדר.

 

בית העסק מקבל מבלנדר במועד החתימה על העסקה את מלוא סכום הרכישה. הרוכש משלם עבור הרכישה באמצעות הלוואה שלקח ומחזיר בתשלומים חודשיים בפריסה לתקופה לפי בחירתו, ועד 3 שנים, כאשר במקרים רבים בית העסק מסבסד לרוכש חלק מעלויות ההלוואה. הלוואות בנקודות מכירה נפוצות מאוד בארה"ב ואנגליה לשם רכישת מוצרים ובלנדר שמחה להוביל את התחום בישראל.

 

בלנדר שהשיקה את המוצר לראשונה בישראל "ייבאה" את המודל מפעילותה הבינ"ל, שם מגייסת קווי אשראי להעמדת הלוואות לצרכני קצה מקומיים במודל דומה, מגופים מוסדיים במערב אירופה.

 

"זוהי דוגמא מצוינת איך פעילות גלובלית של חברה ישראלית מאפשרת להביא חדשנות לתחום הפיננסים המסורתי ולקדמו בישראל", נמסר ע"י ד"ר גל אביב.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה