חדשות שוק ההון

עכשיו זה רשמי: סלקום מדווחת על התפטרותו של המנכ”ל ניר שטרן

יממה אחרי שהחלו דיווחים בעיתונות הכלכלית, מאשרת הבוקר הנהלת סלקום בהודעה לבורסה כי ניר שטרן הודיע על כוונתו לעזוב את החברה

חדשות ספונסר 19/12/2019 11:39

א+א- 3

חברת התקשורת סלקום הודיעה הבוקר כי ניר שטרן מנכ"ל החברה הודיע לדירקטוריון על כוונתו להתפטר מתפקידו בטווח הקרוב ובמועד שטרם נקבע. דירקטוריון החברה מינה ועדה שתפקח על התהליך לאיתור ובחירת מנכ"ל חדש.

 

סלקום דיווחה לפני מספר שבועות על תוכנית של ארגון מחדש, ובהודעה לבורסה חוזר הדירקטוריון על מחויבותו המתמשכת כלפי התוכנית. יושב ראש הדירקטוריון עמי אראל יפקח באופן פעיל על חילופי המנכ"לים ויספק פיקוח של ההנהלה על ביצוע פעילות החברה ותוכנית ההבראה של בתקופת המעבר. עמי אראל אמר היום כי: "מועצת המנהלים מחויבת באופן מוחלט לתוכנית ההבראה של החברה שעליה היא הכריזה לפני כשלושה חודשים. אנו בסלקום נעשה הכל כדי להמשיך ולהשלים תוכנית זו."

 

אמש דווח בעיתונות הכלכלית כי שטרן נפגש עם אברהם ביגר, יו"ר דירקטוריון פז והשניים דנו במינויו של שטרן למנכ"ל החברה במקומו של יונה פוגל שהודיע על פרישתו מהתפקיד בספטמבר השנה. ביגר הודיע לשטרן כי ועדת האיתור של החברה בחרה בו לתפקיד. הבוקר דיווחה פז כי דירקטוריון החברה מינה את שטרן למנכ"ל.

 

פוגל, כיהן בתפקיד מנכ"ל פז במשך 12 שנים, ופרישתו הגיעה על רקע יחסי העבודה הסבוכים שלו עם ביגר, שהגיעו למשבר בעקבות פיצול פעילות החברה בתחום הנדל"ן מתחום הפעילות הקמעונאות והמסחר. בעת פרישתו סוכם עם פוגל כי העסקתו בחברה תסתיים ביום 31 בדצמבר 2019, בהתאם להסכם סיום ההעסקה שלו.

 

היום מעדכנת חברת פז כי דירקטוריון החברה מינה את מר ישראל קלפר, המשמש כיום כסמנכ"ל סחר וסיטונאות בחברה, כמ"מ מנכ"ל החברה לתקופת הביניים, בנוסף לתפקידו הנוכחי.

 

שטרן שימש מנכ"ל סלקום משנת 2011 לאחר שהמנכ"ל שקדם לו עמוס שפירא פרש מתפקידו. שטרן עוזב את החברה שבועות ספורים לאחר שהודיע על פיטורי מאות עובדים וצמצומים שונים שהחברה מתכוונת לעשות, על רקע ההפסדים העמוקים שהיא שרויה בהם.

 

את הרבעון השלישי של שנת 2019 סיימה החברה בהפסד של 2 מיליון ש"ח נוכח המשך התחרות העזה ורמות המחירים הנמוכות בשוק התקשורת הישראלי. עם פרסום הדוחות אמר שטרן "אנו נמצאים בימים אלה בעיצומם של מהלכים מקיפים ועמוקים ליישום התכנית ולשיפור המדדים הפיננסיים והתפעוליים של החברה. בזמן שתנאי השוק ממשיכים להיות מאתגרים, אנו נחושים ליישם את תכנית ההבראה", אלא שאת התוכנית ימשיך כנראה מנכ"ל אחר.

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  המהלך הכי נבון של סלקום בחמש שנים האחרונות

  היו צריכים לעשות ייעול תפעולי כבר לפני חמש שנים. ומנכ"ל שלא זיהה בעיה בחברה שלו. וגרם להידרדרות חייב להיות מוחלף
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 19/12/2019 12:10

 2. 2
  ברגע שיודיעו על אחר ...

  המניה תעלה. לא אוהבים אי וודעות. וברצינות - הנימוק האמיתי בגלל שאני מחזיק. הצלחות.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סופה 19/12/2019 11:48

 3. 3
  הגיע הזמן רק טוב אני מאמין שזה יעשה

  למניה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  AHRKH 19/12/2019 11:46