חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל ביציבות

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.03% ומדד ת"א 125 ירד בכ – 0.02%. מבין הסקטוריאליים בלטו מדד הביומד בעלייה ומדד הבנקים בירידה

מערכת ספונסר 18/12/2019 18:06

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום ביציבות. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 0.02% ומדד ת"א 125 רשם ירידה בשיעור דומה של כ – 0.03%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.04% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הוביל את העליות מדד הביומד שעלה כ – 0.81%. מדד הבנקים ירד כ – 0.82%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות דיסקונט וארקו החזקות בעלייה. מניות פועלים, לאומי, נייס, כלל עסקי ביטוח, מזרחי טפחות וקבוצת עזריאלי, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב אנלייבקס שעלתה כ – 10.2% ואחריה עלו מניות אלקטרה צריכה, גזית גלוב, נורסטאר, ארקו החזקות, גילת, תמר פטרוליום ואנלייט אנרגיה.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית סלקום שירדה כ – 6.3%, ואחריה ירדו מניות אבגול, דור אלון, נאוי, לוינשטיין נכסים, אופקו הלת’, פמס ודלק רכב.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.23 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות ובאירופה מגמה מעורבת.

הלמ”ס דיווחה היום כי יצוא הסחורות בנובמבר הסתכם ב - 14.6 מיליארד ש”ח. מסך יצוא הסחורות, היצוא לארצות האיחוד האירופי היווה 32%, היצוא לארצות הברית 23% והיצוא לארצות אסיה 20%.

 פורסייט הודיעה כי חברה נכדה תציג מערכת למניעת תאונות דרכים. החברה הנכדה, איי-נט מובייל, תציג לראשונה את תצורת ה - SDK למערכת הנועדה להגן על משתמשי דרך פגיעים בזמן אמת, לרבות הולכי רגל ורוכבים.

אלעד קנדה בוחנת הנפקת הון בתל אביב לפי שווי של כ - 2.6 מיליארד ₪. החברה מפרסמת הערכת שווי כלכלית כחלק מהיערכות להנפקה במחצית הראשונה של 2020. השווי ההוגן המהוון של תזרימי המזומנים הצפויים מפרויקטים של החברה, נע בטווח של 978.3 – 867.1 מיליון דולר קנדי.

 אלביט מערכות שיגרה לחלל ננו - לוויין ליישומי תקשורת אזרחיים. הננו - לוויין NANOVA יספק פתרון יעיל ליישומים כגון חיפוש והצלה, ניהול ומעקב אחר ציים וכן יכולות M2M לניטור וחישה. הננו - לווין מופעל מתחנה קרקעית בחיפה.

משרד הבריאות דיווח על מערכת ניהול ארגונית חדשה שתוטמע ב - 24 בתי חולים ממשלתיים. מערכת "מזור" החלה לפעול במרכז הרפואי גליל מערבי בנהריה. לפני מספר חודשים הוטמעה גם מערכת "תצפית" שנועדה להתריע בזמן אמת על תפוסה ונצילות בחדרי ניתוח וחדרי מיון.

בנק ישראל: "יציבות המערכת הפיננסית נותרה ללא שינוי במחצית השניה של השנה", "המשק ממשיך לצמוח בקצב שתואם את שיעור הצמיחה הפוטנציאלי והביטחון התעסוקתי גבוה, אולם הגירעון הממשלתי גבוה ביחס ליעד והמציאות הפוליטית מקשה על ביצוע שינויים פיסקליים".

 שופרסל תמזג לתוכה את רשת Be. המיזוג יכלול את כל פעילות רשת בי בשופרסל, התחייבויותיה ונכסיה והחברה תימחק מרישומי רשם החברות; החברה תמשיך לפעול כמותג עצמאי גם לאחר השלמת המיזוג

אפקון תקים את מעונות הסטודנטים של המכללה למנהל בראשון לציון ב - 130 מיליון ₪. היום חתמו הצדדים על הסכם זכיינות להקמת המעונות לאחר שלפני שנה זכתה אפקון במכרז. החברה והמכללה יתפעלו את המתחם ב - 25 השנים הקרובות בתמורה לכ - 12 מיליון ₪ בשנה.

ארקוGPM רוכשת את פעילות אמפייר פטרוליום תמורת כ - 400 מיליון דולר. במסגרת העסקה, תרכוש GPM פעילות אספקת דלקים לכ - 1,460 תחנות דלק המופעלות על ידי צדדים שלישים ופעילות קמעונאית הכוללת כ - 75 תחנות דלק וחנויות נוחות.

רותם אנרגיה חתמה על הסכם עם ענקית האנרגיה המתחדשות Enefit. המתקן במישור רותם יפעל על בסיס הטכנולוגיה של מתקני Enefit באירופה כשבארץ יעשה שימוש בפסולת פלסטיק במקום בצמיגים גרוסים.

 קרסו מרחיבה פעילות: הודיעה על התקשרות לרכישת קבוצת ”קל אוטו”. סכום העסקה לא פורסם והיא תלויה להתקיימותם של מספר תנאים שגם הם לא סופקו.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה