ירידות קלות בתל אביב, המדדים המובילים יורדים 0.25%

איי.אפ.אפ יורדת 4%; או.פי.סי מטפסת 3.8%; בוול סטריט נרשמה אתמול סגירה חיובית; באירופה נפתח המסחר בירידות של עד 0.4%

מערכת ספונסר 17/12/2019 10:25

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בירידות שערים, בניגוד לעליות השערים בבורסות המובילות בעולם. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בעליות, בניו יורק נרשמה סגירה חיובית ובבורסות אסיה נצפים כעת מסכים ירוקים. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. בתל אביב ננעל אתמול יום המסחר בנטייה לעליות. מדד האנרגיה בלט כשעלה יותר מ – 3% על רקע הדיווח על יצוא גז טבעי למצרים.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער אפסי בדולר רציף וכן על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 1.69%, מניית טאואר בפער חיובי של 0.97%, מניית איי.אפ.אפ בפער שלילי של 3.54% ומניית אלביט מערכות בפער שלילי של 0.29%.

 אנלייט אנרגיה דיווחה הלילה כי היא מצויה במשא ומתן מתקדם לחתימה על הסכם כוונות, למימון פרויקט הרוח Gecama בספרד, בהיקף של כ – 312 מגה ואט. לדברי החברה הפרויקט מצוי בהליכי פיתוח מתקדמים.

מסקירת מיטב דש אתמול: ”עלה הסיכוי לפיחות השקל. זאת בעקבות שינוי הגישה של בנק ישראל לתחום המט"ח, עלייה בסיכון הפוליטי והתרחבות פערי התשואות (לכיוון השלילי) בין ישראל לארה"ב".

מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל: "סימנים לעלייה מחודשת במחירי הדירות", "חשוב שהממשלה החדשה תחדש את המאמצים להגדלת ההיצע תוך חזרה למגמות החיוביות בהפשרת קרקעות, היתרי בנייה והתחלות בנייה ששררו עד שנת 2017."

 נצבא מצטרפת כשותפה לפרויקט פינוי בינוי של מצלאוי בבת ים. הפרויקט, שאושר על ידי הועדה המקומית והמחוזית, נמצא לקראת קבלת היתר בנייה ויכלול 1,078 יחידות דיור, שטחי מסחר ושטחי משרדים.

שר האנרגיה חתם על האישורים לייצוא גז טבעי מישראל למצרים: "ישראל, לראשונה בתולדותיה, הופכת ליצואנית אנרגיה. זהו שיתוף הפעולה הכלכלי המשמעותי ביותר מאז נחתם הסכם השלום בין המדינות".

לקראת ההזרמה מלוויתן: התקבל אישור הייצוא ואישורי רשות המס בעסקת דולפינוס. במסגרת העסקה, רכשה יבואנית הגז הטבעי דולפינוס גז טבעי מלוויתן ותמר למשך 15 שנים. הזרמת הגז הטבעי מלוויתן למשק המקומי תחל בימים הקרובים.

שלושה בתי חולים בצפון הארץ יחוברו לרשת החלוקה של הגז הטבעי. בתי החולים זיו בצפת, פוריה בטבריה והמרכז הרפואי לגליל בנהריה יחוברו לתחנות כוח קטנות שיספקו את כל צרכי האנרגיה של בית החולים בתוך כשנתיים.

נגיד בנק ישראל הקים ועדת איתור לתפקיד המפקח על הבנקים. בראש ועדת האיתור יעמוד מנהל חטיבת השווקים בבנק ישראל, אנדרו אביר. הוועדה תפרסם מידע על אופן הגשת המועמדות, תראיין מועמדים ותמליץ לנגיד על מספר מצומצם של מועמדים.

כלל ביטוח ופיננסים תעמיד הלוואה של מיליארד שקל לגזית גלוב. ההסכם עם כלל ביטוח ופיננסים מאפשר לגזית גלוב לנצל את ההלוואה בשלוש משיכות בעיתויים שונים, בהתאם לצרכי החברה ולצפי תזרים המזומנים שלה.

הולמס פלייס וצ.מ.ח המרמן יקימו יחד מועדון ספורט ופנאי בכפר סבא. שתי החברות מקימות חברה ייעודית לייזום, תכנון, הקמה ותפעול הקאנטרי קלאב, שיושכר לתפעולה של הולמס פלייס. ההשקעה בפרויקט עומדת על כ - 45 מיליון שקל.

עסקת ענק: חברת IFF תתמזג עם חטיבת התזונה של דופנט בעסקה בשווי 26 מיליארד דולר. במסגרת ההסכם IFF תחזיק ב - 45% מהחברה הממוזגת ותשלם לדופנט 7.3 מיליארד דולר. שווי החברה הממוזגת עומד על 45 מיליארד דולר.

 וואן טכנולוגיות נכנסת לתחום ניהול פרויקטים בענף התשתיות בישראל. החברה חתמה על הסכם לרכישת 51% ממניותיה של חברת א. אפשטיין ובניו, המתמחה בניהול פרויקטים בתחום התשתיות בישראל בתמורה לכ - 11.2 מיליון ₪.

מדד המחירים לצרכן לחודש נובמבר ירד ב - 0.4 אחוז. נרשמה ירידה חדה מהצפי במחירי הפירות והירקות לצד ירידה עונתית במחירי החופשות.

אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של 35 מיליון דולר במונטנגרו. במסגרת החוזה, החברה תבצע אינטגרציה מלאה של עמדת הנשק על ה -JLTV במהלך תקופה של 3 שנים, ותספק תמיכה לוגיסטית לתקופה של 7 שנים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה