המסחר בבורסת ת”א ננעל בנטייה לעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.24% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 0.17%. מבין הסקטוריאליים הוביל את העליות מדד הנפט והגז שזינק יותר מ – 3%

מערכת ספונסר 16/12/2019 18:02

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים מתונות. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.24% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור של כ – 0.17%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.25% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הוביל את העליות מדד הנפט והגז שעלה כ – 3.05% על רקע הדיווח על יצוא גז טבעי למצרים. מדד הפיננסים ירד כ – 0.62%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, נייס וטבע בעלייה. מניות דיסקונט, לאומי, כלל עסקי ביטוח, איי.אפ.אפ ומזרחי טפחות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב ישראמקו יהש שעלתה כ – 6.64% ואחריה עלו מניות קבוצת דלק, דלק קידוחים יהש, רציו יהש, כיל, חברה לישראל, תמר פטרוליום ונפטא.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית איי.אפ.אפ שירדה כ – 6%, ואחריה ירדו מניות אבגול, קבוצת עזריאלי, נורסטאר, קמהדע, מליסרון, מיטרוניקס ופורמולה מערכות.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.43 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות וגם באירופה מסכים ירוקים.

מסקירת מיטב דש היום: ”עלה הסיכוי לפיחות השקל. זאת בעקבות שינוי הגישה של בנק ישראל לתחום המט"ח, עלייה בסיכון הפוליטי והתרחבות פערי התשואות (לכיוון השלילי) בין ישראל לארה"ב.

מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל: "סימנים לעלייה מחודשת במחירי הדירות", "חשוב שהממשלה החדשה תחדש את המאמצים להגדלת ההיצע תוך חזרה למגמות החיוביות בהפשרת קרקעות, היתרי בנייה והתחלות בנייה ששררו עד שנת 2017."

 נצבא מצטרפת כשותפה לפרויקט פינוי בינוי של מצלאוי בבת ים. הפרויקט, שאושר על ידי הועדה המקומית והמחוזית, נמצא לקראת קבלת היתר בנייה ויכלול 1,078 יחידות דיור, שטחי מסחר ושטחי משרדים.

שר האנרגיה חתם על האישורים לייצוא גז טבעי מישראל למצרים: "ישראל, לראשונה בתולדותיה, הופכת ליצואנית אנרגיה. זהו שיתוף הפעולה הכלכלי המשמעותי ביותר מאז נחתם הסכם השלום בין המדינות".

לקראת ההזרמה מלוויתן: התקבל אישור הייצוא ואישורי רשות המס בעסקת דולפינוס. במסגרת העסקה, רכשה יבואנית הגז הטבעי דולפינוס גז טבעי מלוויתן ותמר למשך 15 שנים. הזרמת הגז הטבעי מלוויתן למשק המקומי תחל בימים הקרובים.

שלושה בתי חולים בצפון הארץ יחוברו לרשת החלוקה של הגז הטבעי. בתי החולים זיו בצפת, פוריה בטבריה והמרכז הרפואי לגליל בנהריה יחוברו לתחנות כוח קטנות שיספקו את כל צרכי האנרגיה של בית החולים בתוך כשנתיים.

נגיד בנק ישראל הקים ועדת איתור לתפקיד המפקח על הבנקים. בראש ועדת האיתור יעמוד מנהל חטיבת השווקים בבנק ישראל, אנדרו אביר. הוועדה תפרסם מידע על אופן הגשת המועמדות, תראיין מועמדים ותמליץ לנגיד על מספר מצומצם של מועמדים.

כלל ביטוח ופיננסים תעמיד הלוואה של מיליארד שקל לגזית גלוב. ההסכם עם כלל ביטוח ופיננסים מאפשר לגזית גלוב לנצל את ההלוואה בשלוש משיכות בעיתויים שונים, בהתאם לצרכי החברה ולצפי תזרים המזומנים שלה.

הולמס פלייס וצ.מ.ח המרמן יקימו יחד מועדון ספורט ופנאי בכפר סבא. שתי החברות מקימות חברה ייעודית לייזום, תכנון, הקמה ותפעול הקאנטרי קלאב, שיושכר לתפעולה של הולמס פלייס. ההשקעה בפרויקט עומדת על כ - 45 מיליון שקל.

עסקת ענק: חברת IFF תתמזג עם חטיבת התזונה של דופנט בעסקה בשווי 26 מיליארד דולר. במסגרת ההסכם IFF תחזיק ב - 45% מהחברה הממוזגת ותשלם לדופנט 7.3 מיליארד דולר. שווי החברה הממוזגת עומד על 45 מיליארד דולר.

 וואן טכנולוגיות נכנסת לתחום ניהול פרויקטים בענף התשתיות בישראל. החברה חתמה על הסכם לרכישת 51% ממניותיה של חברת א. אפשטיין ובניו, המתמחה בניהול פרויקטים בתחום התשתיות בישראל בתמורה לכ - 11.2 מיליון ₪.

מדד המחירים לצרכן לחודש נובמבר ירד ב - 0.4 אחוז. נרשמה ירידה חדה מהצפי במחירי הפירות והירקות לצד ירידה עונתית במחירי החופשות.

 אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של 35 מיליון דולר במונטנגרו. במסגרת החוזה, החברה תבצע אינטגרציה מלאה של עמדת הנשק על ה -JLTV במהלך תקופה של 3 שנים, ותספק תמיכה לוגיסטית לתקופה של 7 שנים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה