חדשות שוק ההון

אלוני חץ רוכשת פארק עסקים באוקספורד ב-370 מיליון ₪

פארק העסקים מושכר בתפוסה מלאה ומניב NOI שנתי בסך של כ-19 מיליון ₪; השלמת העסקה תתבצע לקראת סוף ינואר 2020 והמימון ייעשה באמצעות הון עצמי

חדשות ספונסר 15/12/2019 10:32

א+א-

חברת אלוני חץ עדכנה היום כי בסוף השבוע חתמה חברת הבת Brockton Everlast על הסכם לרכישת פארק עסקים הממוקם בסמוך למרכז העיר אוקספורד בבריטניה בתמורה ל-81 מיליון ליש"ט (370 מיליון ש"ח, לא כולל עלויות עסקה).

 

פארק העסקים כולל שטחי משרדים ומרכז מסחרי פתוח בשטח של כ-16 אלף מ"ר, הממוקם על חטיבת קרקע בשטח של כ-44 דונם. הפארק מושכר בתפוסה מלאה ומניב NOI שנתי בסך של 4 מיליון ליש"ט (כ-19 מיליון ש"ח) ובעל פוטנציאל השבחה מהותי, במקרה בו תאושר בעתיד תב"ע להקמת פארק מדע מודרני, תוך הוספת זכויות בניה ניכרות.

 

BE צופה כי השלמת העסקה תתבצע לקראת סוף ינואר 2020 ומימון הרכישה ייעשה באמצעות הון עצמי אותו תזרים אלוני חץ ל-BE.

 

מתחילת השנה רכשה אלוני חץ בבריטניה חמישה נכסים (כולל הנכס בעסקה הנוכחית) בהיקף של כ-600 מיליון ליש"ט המניבים NOI של כ-28 מיליון ליש"ט. את הרבעון השלישי של השנה סיימה אלוני חץ עם גידול של 79% בהכנסות שהסתכמו ב-483 מיליון ₪ ועם רווח נקי שזינק ב-170% לעומת הרבעון המקביל.

 

דיסקונט ברוקראז’ החלו לסקר את מניית החברה לאחר פרסום הדוחות הרבעוניים. ישי ששון רו"ח ואנליסט בכיר כתב על החברה כי : " משקיע במניית אלוני חץ "קונה" סיכוי גבוה בזכות הייזום, אך "המחיר" (סיכון) שהוא "משלם" הינו נמוך. זאת בשל ניהול סיכונים איכותי הן בצד הריאלי (חתימת חוזים מבעוד מועד) והן בצד הפיננסי (מינוף נמוך בצד גמישות פיננסית גבוהה).

 

עוד הסביר ששון שהמודל הכלכלי, המתבסס על קביעת שווי כלכלי ל- CARR ולאמות גוזר למנייה שווי כלכלי של 70 ₪, המגלם 38% אפסייד"

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה