המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.14% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 0.18%. מבין הסקטוריאליים הובילו את העליות מדדי הביומד והטכנולוגיה

מערכת ספונסר 11/12/2019 18:08

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.14% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור של כ – 0.18%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 1.20% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הוביל את העליות מדד הביומד שעלה כ – 1.28%. מדדי הטכנולוגיה עלו כ – 0.50% ומדד הנפט והגז בלט כשירד כ – 0.70%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות דלק רכב, דיסקונט, פועלים ונייס, בעלייה. מניות לאומי, מזרחי טפחות, טבע וכלל ביטוח, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב דלק רכב שעלתה כ – 14.78% ואחריה עלו מניות הבורסה לני"ע, אנלייבקס, דלתא, אפקון החזקות, פורמולה מערכות, נייר חדרה ואייאיאס.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית תמר פטרוליום שירדה כ – 3.6%, ואחריה ירדו מניות אופקו הלת’, ישראמקו יהש, כלל ביטוח, מטריקס, פז נפט, הראל השקעות ומבטח שמיר.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.27 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות עם נטייה לעליות ובאירופה מסכים ירוקים.

ישראמקו מפרסמת היום את דוח העתודות והתזרים המעודכן ממאגר תמר. הדוח החדש משקף ערך נוכחי של כ - 1.7 מיליארד דולר לחלקה של השותפות במאגר בניכוי תמלוגים. המכירות לשווקים במצרים ובירדן עודכנו ל - 44 BCM עד שנת 2040.

הרשות לניירות ערך פתחה בחקירה נגד קנביט בחשד לשימוש במידע פנים. במסגרת החקירה נחקרו נושאי משרה בחברה בעבר ובהווה. הבוקר הודיעה החברה על מזכר עקרונות לשיתוף פעולה עם Fette Pharma להפצת מוצריה בגרמניה, אוסטריה ושוויץ.

נוהל חדש של משרד המשפטים לטיפול בהטרדות שופטים ברשת: מנהל בתי המשפט ימנה גורם שירכז את הטיפול המערכתי בפרסומים פוגעניים; במידת הצורך יתבצעו פעולות להסרת הפרסום ותיבחן הגשת תלונה במשטרה.

סייפ - טי חתמה על הסכם הפצה בספרד ובפורטוגל. במסגרת ההסכם, יוצע ללקוחות פתרון ה –SDP של החברה להתקנה בסביבה מקומית והן כשירות ענן.

 דלק קבוצה מכרה את כל אחזקותיה בדלק רכב. אחרי שמכרה בשבוע שעבר 7% ממניות החברה לבעל השליטה גיל אגמון, דלק מוכרת את שאר אחזקותיה בחברה. תמורת העסקה תקבל דלק קבוצה כ-269 מיליון ₪.

דודי ודרורית ורטהיים קיבלו היתר שליטה קבוע בבנק מזרחי טפחות. עם תום תקופת הביניים של חוק הריכוזיות, קיבלו בני משפחת ורטהיים מנגיד בנק ישראל את ההיתר שבו נכלל גם אייל עופר.

כלל ביטוח בוחנת אפשרות להנפקת מניות. מטרת ההנפקה היא לשפר את יכולת הפירעון של החברה, בשל הירידה בעקום הריבית; מחיר המינימום האפקטיבי של המניה יהיה 50.4 ₪, 7% פחות ממחיר הסגירה אמש.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה