חדשות שוק ההון

המסחר בת”א מתנהל בירידות שערים - ת”א 35 יורד 0.5%

החוזים העתידיים יורדים בכ- 0.4% ובורסות אירופה רושמות ירידת שערים של כאחוז; מניות הנדל"ן נסחרות במגמה חיובית

מערכת ספונסר 10/12/2019 15:13

א+א-

המסחר בבורסה המקומית מתנהל בשעה זו בירידות שערים בהשפעת המגמה העולמית. המסחר בורסות אירופה מתנהל כעת בירידות ברוב המדדים המרכזיים כאשר מדד הדקס הגרמני 1.35%. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על ירידות של כ- 0.4% בפתיחה. 

 

מניות הארביטראז’ חזרו היום בפער שלילי. מבין מניות המדד בולטות היום מניית פריגו בפער חיובי של 1.38%, מניית טבע בפער חיובי של 0.35%, מניית איי.אפ.אפ בפער שלילי של 3.14% ומניית לייבפרסון בפער שלילי של 2.44%.

 

אפי נכסים מרכזת את מחוזר המסחר הגבוה ביותר בעליה של 3.9%, אחריה מזרחי טפחות שיורדת 1.8% ואחריה לאומי אשר מתחזקת בכ- 0.4%. בגזרת המניות העולות מניית איי.אפ.אפ יורדת ב- 3.6%, אחריה לייבפרסון יורדת ב- 3.3% וגילת אשר יורדת ב- 2.5%. 

 

עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים מתייחס היום בסקירת המקרו השבועית להחלטת הריבית מחר בארה"ב וצופה כי הפד צפוי להשאיר את הריבית ללא שינוי

 

בסקירה הכלכלית השבועית "השבוע במאקרו", של אגף הכלכלה בחטיבת שוקי הון של לאומי, בראשות ד"ר גיל בפמן, מתייחסים כלכלני הבנק לגירעון התקציבי לשנת 2019 שצפוי להיות גבוה משמעותית מהיעד של 2.9%.

 

איסתא מדווחת היום על עסקה אסטרטגית חדשה במסגרתה תחזיק החברה במחצית משני בתי מלון בניו יורק, יחד עם גל סלע, יזם ישראלי הפועל בעיר מזה 20 שנה. תמורת הרכישה תשלם איסתא כ-20 מיליון דולר ותחזיק במלונות, יחד עם גל סלע, בחלקים שווים.

 

מגוריט דיווחה הבוקר על רכישת 21 דירות בפרויקט הדר יוסף בת"א של קבוצת גבאי תמורת 57 מיליון שקל. אמש החברה דיווחה על מתן אופציה לרכישת  55 יח"ד בפרויקט אפר האוס ביד אליהו.

 

רשות התחרות הודיעה כי לא תערער על החלטת בית הדין  בנוגע למיזוג מזרחי אגוד. לאחר דיון פנימי שנערך ברשות הוחלט שלא להגיש ערעור על החלטת בית הדין לתחרות.

 

 מידרוג מותירה על כנו דירוג A2 באופק יציב לאפריקה ישראל למגורים ואגרות חוב (סדרות ב’-ד’) שהנפיקה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה