חדשות שוק ההון category name

לראשונה: בעקבות המחסור בישראל פנאקסיה קיבלה היתר ליבוא תמצית CBD

ההיתר הוא חד פעמי ולתקופה מוגבלת של חצי שנה; המוצרים מיועדים לשיווק בישראל בלבד ולא יהיה ניתן לייצא אותם

מערכת ספונסר 09/12/2019 13:50

א+א-

חברת הפארמה פנאקסיה ישראל, יצרנית ומפיצת תרופות קנאביס רפואי, הודיעה היום כי קיבלה היתר ממשרד הבריאות ליבוא כמות מוגבלת של תמצית שמן קנאביס עתיר CBD, המיועד לקבוצות מטופלים ספציפיות הזקוקים לתרופה עם כמות מזערית של THC.

 

ההיתר שניתן הינו חד פעמי לתקופה קצובה של חצי שנה. עם הגעת התמצית לישראל, בכפוף לקבלת היתר ייצוא מארצות הברית, תייצר החברה תוך זמן קצר מלאי מוצרים, אשר יספק את כל הדרישה בישראל עבור אותם מטופלים למשך מספר חודשים. המוצרים מיועדים לשיווק בישראל בלבד ולא ניתן יהיה לייצאם אל מחוץ לישראל.

 

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה: "אנו מאמינים בשוק הישראלי וביכולות שלו לייצר חומרי גלם ברמה גבוהה עבור תעשיית הקנאביס הרפואי המקומית. יחד עם זאת, בישראל נוצר בשבועות האחרונים מחסור חמור בחומר גלם עבור קבוצות המטופלים הפגיעות ביותר אשר זקוקות לטיפול באופן אקוטי.

 

לפיכך החלטנו לגייס את כל המשאבים והיכולות הבינלאומיות של החברה על מנת לסייע להם ככל שניתן בתקופה זו. אני שמח שמשרד הבריאות ראה איתנו עין בעין את הצורך במתן פתרון לאותם מטופלים."

 

פנאקסיה ישראל היא חלק מקבוצת סגל פארמה של משפחת סגל, הפועלת זה למעלה מארבעה עשורים, מייצרת למעלה מ- 600 מוצרים פרמצבטיים שונים, ומשווקת אותם בלמעלה מ- 40 מדינות. פנאקסיה ישראל הינה חברה בת של פנאקסיה תעשיות פרמצבטיות (73.7%) אשר הוקמה על ידי ד"ר דדי סגל, ד"ר ערן גולדברג ועו״ד אסי רוטברט, כחטיבת הקנאביס של קבוצת סגל.

 

חברה בת נוספת, פנאקסיה ארה"ב, מייצרת בצפון אמריקה למעלה מ-60 מוצרים תרופתיים מבוססי קנאביס רפואי, בהן טבליות תת-לשוניות, לכסניות, שמנים, משאפים ועוד, המיועדים לטיפול במחלות כגון הפרעת דחק פוסט טראומטית, סרטן, כאב כרוני, אפילפסיה, אנורקסיה, טיפול בכוויות ומחלות רבות נוספות. בקבוצת פנאקסיה כולה מועסקים כ- 150 עובדים וכל הניסויים הקליניים מנוהלים על ידי הקבוצה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה