עזריאלי פונה לענף המלונאות ורוכשת את מלון הר ציון בירושלים

תמורת המכירה עומדת על כ-275 מיליון ₪; במלון כיום 137 חדרים ועזריאלי מתכוונת להרחיב אותו ל-400 חדרים; החברה מתכננת להקים עוד 2 מלונות במודיעין ובתל אביב

חדשות ספונסר 09/12/2019 10:35

א+א-

קבוצת עזריאלי ממשיכה להתרחב לתחומי פעילות המשיקים לתחומי פעילותה בנדל"ן המניב ומדווחת היום על רכישת מלון הר ציון בירושלים. המלון נמצא בדרך חברון בירושלים על שטח כולל של כ-13 דונם. במלון 137 חדרים, חנויות, מסעדות, ספא, מועדון בריאות, אולמות כנסים ואירועים, מוזיאון, בריכת שחיה ושטחים פתוחים מגוננים, בשטח בנוי של כ-11,600 מ"ר.

 

בנוסף קיימות זכויות בנייה בהיקף של כ-22 אלף מ"ר עילי וזכויות המיועדות לבניית חניון תת קרקעי. עזריאלי רוכשת את פעילות המלון והציוד המצוי בו וזכויות נלוות נוספות של המוכרת כגון הזמנות, מערכות מידע, שימוש בשם "מלון הר ציון", זכויות שימוש בחניון חיצוני וכו’. סך הכנסות המלון, כפי שנמסר לחברה על ידי המוכרת, עמדו בשנת 2018 על כ-34 מיליון ₪.

 

בתמורה לנכס תשלם עזריאלי 275 מיליון ₪. במועד חתימת ההסכם הפקידה החברה סך של 27.5 מיליון ש"ח מתוך התמורה. סך נוסף של 27.5 מיליון ש"ח מתוך התמורה ישולם בתוך 2 ימי עסקים ממועד התקיימות התנאי המתלה – קבלת אישור הממונה על התחרות.

 

יתרת התמורה בסך של  220 מיליון ש"ח תשולם במועד השלמת העסקה, כאשר במועד זה יופקדו בנאמנות סך של כ-10 מיליון ₪ מתוך יתרת התמורה, להבטחת התחייבויות שונות של המוכרת. בכוונת החברה לממן את הרכישה ממקורותיה העצמיים או באמצעות מימון בנקאי או מוסדי. בגין העסקה תשלם עזריאלי מס רכישה של כ-16 מיליון ₪.

 

כוונתה של עזריאלי להמשיך ולהפעיל את המלון ובמקביל לפעול לתכנון שיפוץ המלון ומימוש זכויות הבנייה להרחבת המלון כך שיכלול עד 400 חדרים וחניון תת קרקעי שיכלול כ- 380 מקומות חניה.

 

למיטב ידיעת החברה, קבלת היתר בנייה לביצוע ההרחבה מותנית בין היתר בקבלת אישור רשות העתיקות וביצוע שיפוץ ותחזוקת המוזיאון, ופיתוח שטחים ציבוריים, טיילת וחניון, שימור חלק מהמבנים הקיימים בנכס והבטחת יציבות המצוק עליו נמצא הנכס. העלות הכוללת של שיפוץ המלון וביצוע ההרחבה והעבודות הנוספות הנזכרות לעיל, מוערכת בסך של כ-600-500 מיליוני ש"ח.

 

עזריאלי פונה לתחום המלונאות ומעוניינת לנהל ולתפעל נכסים מלונאים. על פי מצגת שפרסמה החברה היום, בענף הנדל"ן המניב למלונות תשואה בטווח של 7-10%. עזריאלי רואה בענף זה מנוע צמיחה לקבוצה, ומאמינה ביכולתה ליצור מותג מוביל, ולהשתמש ביכולת ובניסיון ההקמה והתפעול שרכשה בתחום הדיור המוגן.

 

מלון הר ציון הוא הסנונית הראשונה בתוכניות של עזריאלי. בנוסף היא מתעתדת ליזום מלון במודיעין על מגרש הסמוך לקניון עזריאלי בעיר. המלון יכלול 84 חדרים וסוויטות בשטח בנוי של כ-3,000 מ"ר וכן מסעדות, בר, אולמות כנסים ואירועים וחדר כושר.

 

עוד מלון בתכנון הקבוצה יוקם בהרחבת מרכז עזריאלי בתל אביב, במגדל הספירלה. שם מתכננת החברה להקים מלון הכולל כ-250 חדרים בשטח בנוי של כ-20 אלף מ"ר. גם במלון זה מתעתדת עזריאלי להוסיף מסעדות, בר, מרכז כנסים, בריכת שחייה מקורה וספא.

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה