אלקטריאון במזכר הבנות עם חברת חשמל גרמנית להדגמת טעינה אלחוטית

החברה הגרמנית תרכוש שלושה פרויקטים להדגמת טכנולוגית החברה; ההתקנה הראשונה צפויה בתחילת 2021

חדשות ספונסר 08/12/2019 14:53

א+א-

חברת אלקטריאון, העוסקת בפיתוח טכנולוגיית כביש חכם, מדווחת היום על חתימת מזכר הבנות עם חברת החשמל הגרמנית EnBW, על פיו תרכוש החברה הגרמנית שלושה פרויקטי הדגמה של טעינה אלחוטית דינמית.

 

גרמניה, ביחד עם שוודיה, היא מובילה עולמית במאבק בשינוי האקלים וקידום טכנולוגית הכביש החשמלי כפתרון אופטימאלי ומקצה משאבים כלכליים ניכרים ליישום מהלך זה. גרמניה אף הקצתה לאחרונה סך של כ-60 מיליארד דולר ארה"ב לפרויקטים להפחתת גזי חממה במסגרת חוק האקלים החדש.

 

במסגרת מהלך כולל של החברה לכניסה לשוק הגרמני, נוצר שיתוף פעולה בין EnBW לבין החברה. EnBW רואה בטכנולוגיית הטעינה האלחוטית הדינמית של החברה כפתרון לתחבורה חשמלית המונית המצמצמת פליטות גזי חממה. היא מעוניינת לקדם את טכנולוגית הטעינה האלחוטית של החברה כחלק מהאסטרטגיה שלה להשקעות ארוכות טווח בתשתיות בדגש על תשתיות טעינת רכבים חשמליים.

 

כמו כן, EnBW היא בעלת מומחיות בהפעלת רשתות חשמל ותשתיות טעינה, ולכן שיתוף פעולה זה מהווה יתרון משמעותי לחברה בבניה והפעלה של פרויקטים לטעינה אלחוטית דינאמית בכבישים ציבוריים בגרמניה.

 

מטרת ההסכם עליו חתמו EnBW והחברה הינה להדגים את הטכנולוגיה בגרמניה ולחשוף אותה למקבלי החלטות במגזר הציבורי והפרטי ולשותפים פוטנציאליים על מנת לקדם את יישומה המסחרי. שתי החברות הסכימו על מהלך מדורג אשר יכלול שלושה פרויקטים כאשר ההתקנה הפיזית הראשונה צפויה בתחילת 2021.

 

במסגרת בחינת הטכנולוגיה והצגתה לגורמים בכירים בתעשייה המקומית, תתבצע התקנה של מקטע כביש חשמלי במתחם של EnBW לצורך טעינת שאטל להסעת עובדים. בכדי להדגים התמודדות עם רגולציה וקידום הטכנולוגיה בקרב הציבור הרחב יותקן מקטע כביש חשמלי בכביש ציבורי לטעינת כלי רכב של EnBW או כלי רכב המשרתים את הציבור הרחב.

 

על מנת לבחון טעינת רכבים פרטיים ומסחריים בכביש בינעירוני, תתבצע התקנה של מקטע כביש חשמלי באורך של מעל ק"מ בכביש ציבורי מהיר. הוסכם כי שלושת הפרויקטים ימומנו במלואם ע"י EnBW כאשר הפעילות הנוגעת לפרויקטים הספציפיים תוגדר בהסכמים נפרדים.

 

באלקטריאון מבהירים כי ההסכם שנחתם בין החברה לחברת EnBW הינו בעל פוטנציאל משמעותי לקידום הטכנולוגיה בגרמניה והמשך החדירה לאירופה, אולם אין ודאות שהסכם זה יביא להצלחת הטכנולוגיה בגרמניה, או שחברת EnBW תהיה פעילה בשלב המסחרי של הפרויקטים בגרמניה.

 

עוד מעדכנת היום החברה על הנפקה פרטית של כ-42 אלף כתבי אופציה לסמנכ"ל הכספים של החברה ברק דואני ולעובדי חברת הבת. כתבי האופציה יהיו ניתנים למימוש למניות החברה לאחר תקופת הבשלה של ארבע שנים החל ממועד הקצאתם. 25% מכתבי האופציה יבשילו ב-5.12.2020 והיתרה תובשל ב-12 מנות רבעוניות שוות לאחר מכן.

 

מחיר המימוש של כתב אופציה הוא 86.64 ₪, והם מוקצים לעובדים ללא תמורה. מחירה הממוצע של מניית החברה בששת החודשים שקדמו למועד פרסום ההודעה עמד על כ-82.56 ₪ למניה. ב-5 בדצמבר, מועד החלטת הדירקטוריון לאשר את ההצעה הפרטית, עמד על 75.54 ₪ למניה.

 

מניות החברה עולות היום בעקבות ההודעה בשיעור של כ-10%, לאחר שמתחילת החודש ירדה בחדות ואיבדה 12.43%. מתחילת השנה טסו מניות החברה 306%.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה